افزایش 4 درصدی ترابری مسافران دریایی در هرمزگان/ تردد بیش از 13 میلیون نفر- سفر در بنادر استان
+ پ -
افزایش ۴ درصدی ترابری مسافران دریایی در هرمزگان/ تردد بیش از  ۱۳ میلیون نفر- سفر در بنادر استان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به عملکرد فعالیت های بنادر این استان طی ۹ماهه سال ۹۴، از ثبت ترابری بیش از ۱۳میلیون نفر- سفر در این استان و رشد ۴درصدی این بخش از فعالیت های دریایی خبر داد.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز، ابراهیم ایدنی،مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان  اشاره به آخرین تجزیه و تحلیل آماری صورت گرفته در بخش مسافرت های دریایی این استان از ابتدای سال ۹۴ تا ابتدای دی ماه جاری، گفت: طی این مدت، ترابری ۱۳ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۱۱۳نفر- سفر در بنادر مسافری و چند منظوره این استان بدون وقوع هیچ گونه سانحه ناگوار دریایی به ثبت رسید.

ایدنی اضافه کرد: مقایسه این رقم با حجم سفرهای دریایی صورت گرفته در مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد ۴ درصدی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به اهمیت ویژه این استان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران، گفت: هرمزگان از زیرساخت های مناسبی همچون ۱۰ بندر مسافری و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی کشور با بیش از ۸۰ شناور (لندینگ کرافت و مسافری) و ظرفیت افزون بر پنج هزار صندلی برخوردار است.

وی افزود: بنادر مسافری این استان بیش از ۹۵ درصد کل حمل و نقل مسافران در آب های سرزمینی ایران و ۱۰۰ درصد حمل خودروی هموطنان به مقصد جزایر خلیج فارس را بر عهده دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با ایجاد زیرساخت های مناسب و به کارگیری شناورهای ایمن و استاندارد مسافری، در تمامی روزهای سال، تردد به جزایر قشم و هرمز از طریق بندر شهید حقانی بندرعباس و سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پل- بندر لافت صورت می گیرد، همچنین، بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز جابجایی مسافر و خودرو به جزیره کیش را بر عهده دارند.

وی یادآور شد: استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون ها مسافر دریایی از اقصی نقاط این سرزمین است تا در فصول معتدل جنوب (پاییز، زمستان و به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی) برای تجربه کردن سفرهایی ایمن و خاطره انگیز، مدتی را در دامن آب های فیروزه ای رنگ خلیج فارس سپری کنند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff