افزایش 27درصدی سهم هرمزگان در حمل بار/ 35 درصد از ترانزیت کالاهای ورودی از بندرشهید رجایی انجام می شود
+ پ -
افزایش ۲۷درصدی سهم هرمزگان در حمل بار/  ۳۵ درصد از ترانزیت کالاهای ورودی از بندرشهید رجایی انجام می شود

مدیر کل راهداری هرمزگان با اشاره به افزایش ۲۷درصدی سهم هرمزگان در حمل بار از طریق جاده های استان گفت: ۳۵ درصد از ترانزیت کالاهای ورودی از بندرشهید رجایی انجام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛داریوش باقر جوان ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان با اشاره به عملکرد شش ماه این سازمان در سال جاری

از ترانزیت یک میلیون و۷۰۴هزارو ۷۴۲تن کالا از طریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور خبر داد و گفت:در سال جاری چهار هزارو  ۸۵۷ هزار تن کالاهای مصرفی و مواد نفتی از کشورترانزیت شده است ، که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷  درصد افزایش داشته است .

وی با بیان اینکه ۳۵ درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی کشور از بندرشهید رجایی انجام می شود،اظهار کرد:بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی ، انواع ترکیبات شیمیایی ، کالاهای ساختمانی ، لوازم خانگی و انواع پنبه تشکیل می دهد و کشورهای ترکمنستان ، قزاقستان، گرجستان، آذربایجان، ارمنستان ،  روسیه، ازبکستان و ترکیه مقاصد کالاهای تزانریتی از کشورمان است.

 

مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای  استان با اشاره به طرح دعوا و اختلاف در پایانه بار بندرعباس گفت:از مجموع یک هزارو و ۳۸۳ فقره پرونده در شورای حل اختلاف حمل ونقل پایانه، یک هزارو  ۲۲۵ پرونده  منجر به صلح شده و ۴۵۹ فقره پرونده با صدور حکم مختومه گردیده است.

وی ادامه داد: ۵۰ درصداز این پرونده ها ارجاعی ازپلیس راهها ، ۴۰ درصد مربوط به بخش حمل ونقل داخلی ومشکلات رانندگان با شرکتهای حمل ونقلی (عدم پرداخت کرایه ، دریافت کمیسیون اضافی ، حق توقف وغیره ) و۱۰درصد مشکلات کسبه ومغازه داران واختلافات شخصی ومتفرقه است.

باقر جوان از انسداد کیلومتر ۱۰۲ محور حاجی آباد بندرعباس باند برگشت داخل تونل ۱۷ شهریور از ۲۳مهرماه تا ۲۶ماه جاری خبر داد و افزود: جهت عملیات نصب جت فن سیستم تهویه هوا و تکمیلو اجرای سیستم روشنایی این محور بمدت ۳ روز مسدود خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد: ساعت شروع و پایان روزانه این عملیات از ساعت ۸ صبح  الی ساعت ۱۷ است که در صورت مسدود بودن مسیر محور جایگزین باند رفت بندرعباسحاجی آباد دو طرفه می باشد.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff