تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

اجتماعی
کد خبر : 433813
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش خبرداد؛

افزایش ۲٫۵ برابری کشفیات مواد مخدر در کیش/پلیس راهور با تخلفات قاطعانه برخورد می کند

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش با اشار ه به تمرکز هر چه بیشتر نیروهای ناجا بر مبارزه با عرضه و توزیع مواد مخدر در کیش گفت: در ۵ ماهه نخست سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه کشفیات پلیس در حوزه مواد مخدر تا ۲٫۵ برابر افزایش داشته است.

افزایش ۲٫۵ برابری کشفیات مواد مخدر در کیش/پلیس راهور با تخلفات قاطعانه برخورد می کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، سرهنگ رحیم جهانبخش فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش در حاشبه ملاقات های مردمی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به جدیت پلیس در مبارزه با تولید، عرضه و توزیع مواد مخدر در جزیره مرجانی کیش اظهار کرد: در روزهای گذشته با کشف ۲۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و حشیش یک دستگاه خودرو توقیف و دو نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی با اشاره به افزایش ۲٫۵ برابر کشفیات در حوزه مواد مخدر افزود: به لطف الهی در عرض ۵ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۵۰ درصد افزیش کشفیات  در این حوزه داشتیم که به دلیل افزایش تمرکز نیروهای ناجا در این حوزه می باشد زیرا مواد مخدر یک تهدید جدی برای جامعه به خصوص جوانان محسوب می شود.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش افراد دستگیر شده در پرونده مواد مخدر را جزء آخرین گروه های فعال در این حوزه در کیش دانست و اظهار امیدواری کرد با همراهی و همکاری مردم در آینده ای نه چندان دور شاهد جزیره ای پاک و عاری از مواد مخدر باشیم.

توقیف لنج کالاهای قاچاق در آب های کیش

وی همچنین با اشاره به فعالیت پلیس در حوزه دریابانی کیش نیز به توقیف لنج حامل کالای قاچاق در آب های جزیره کیش در روزهای گذشته اشاره کرد و افزود: در راستای مبارزه با قاچاق و کنترل نوار مرزی، دریابانی کیش یک فروند لنج شناور در آب های جزیره کیش را که حامل انواع کالای قاچاق بود توقیق و ناخدای کشتی به همراه ۵ ملوان این لنج را دستگیر کرد.

جهانبخش با بیان اینکه این لنج در ۸ مایلی جنوب آب های  جزیره کیش در حالیکه به مقصد یکی از بنادر بوشهر در حرکت بود متوقف شد، ادامه داد: در این لنج۲۴ تن برنج، ۱۰ هزار کیلوگرم مغز گردو، ۴ هزار و ۷۹۰کارتن انواع خوراکی اعم از نوشابه، روغن خوراکی، بیسکویت، نسکافه، به همراه ۱۲ پالت پوشاک، برنج و دیگر مواد ممنوعه که در کشور به وفور تولید می شود بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال کشف شد.

وی تاکید کرد: این لنج به همراه محموله توقیف شده برابر دستور مقام قضایی به گمرک مقصد منتقل شد.

پلیس راهور قاطعانه با تخلفات برخورد می کند

این مقام مسئول در نیروی انتظامی ویژه کیش در حوزه پلیس راهور نیز از افزایش برخورد با تخلفات راهنمایی و رانندگی در سطح شهر خبر داد و افزود: در روزهای گذشته با توجه به اینکه احساس می شد تصادفات ناشی از بی توجهی و عدم رعایت قوانین در حوزه شهری افزایش یافته است که پلیس با اجرای طرح های مختلف نسبت به برخورد سلبی با هنجارشکنی ها اقدام کرده و با متخلفان برخورد کرد.

وی تشریح کرد: در روزهای گذشته برخورد با تاکسی هایی که از تاکسیمتر استفاده نمی کنند، معاینه فنی ندارند برابر قانون صورت گرفته است و همچنان نیز ادامه دارد.

جهانبخش ادامه داد: برخورد با مسافربرهای شخصی و رانندگانی که با سرعت و سبقت های غیر مجاز در شهر در حال تردد هستند نیز از دیگر مواردی است که پلیس راهور به صورت جدی با آنان برخورد کرده و این روند را همچنان ادامه می دهد.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح های یاد شده به طور ملموسی از ابتدای شهریور ما شاهد کاهش تصادفات به خصوص تصادفات منجر به جرح در جزیره کیش هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش همچنین با اشاره به همکاری پلیس راهور و متولیان خدمات شهری بیان کرد: برخی درخت ها و درختچه ها در سطح شهر نقاط کوری را مقابل دید رانندگان ایجاد کرده بودند که گاه منجر به تصادف می شد که با همکاری متولیان حوزه شهری و پلیس راهور این درختان هرس شده و مشکلات نقاط کور نیز مرتفع شد.

وی تصریح کرد: پلیس همواره در تمامی صحنه حضور داشته و دراجرای قوانین جدیت دارد و سختگیری در بخش راهور همچنان با قدرت و قوت اجرا می شود تا اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی در جزیره کیش که به عنوان یک مزیت گردشگری در این شهر به شمار می رود همچنان به قوت خود باقی باشد.

ملاقات چهره به چهره با مردم

جهانبخش با تاکید بر رفع مشکلات مردم در دیدارهای چهره به چهره افزود: برنامه ملاقات های مردمی با وجود مسئولیت های سنگین نیروی انتظامی همواره برقرار بوده و تلاش شده است تا در پر ترافیک ترین روزهای کاری نیز این ملاقات ها ادامه یابد.

وی توضیح داد: من معتقدم که کار بدون مردم پیش نمی رود و رضایت مردم برای ما در راستای رضایت الهی و بسیار با ارزش است.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش ادامه داد: با وجود اینکه همواره تلاش می کنیم حداکثر رضایت مردمی را جلب کنیم اما بی تردید جلب رضایت صددرصدی ممکن نخواهد بود زیرا برخی مواقع ماموریت های ناجا در تضاد با منافع برخی افراد مانند قاچاق و مواد مخدر است که در این حوزه نیز پلیس تلاش می کند تا با برخوردهای مناسب ضررهای به وجود آمده را به صورت معنوی جبران کند.

وی با درخواست از کیشوندان و گردشگران برای حضور در ملاقات های چهره به چهره فرماندهی نیروی انتظامی با مردم در سه شنبه هر هفته که در محل معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می شود اظهار کرد: نیروی انتظامی آماده دریافت تمامی پیشنهادات، انتقادات و نظرات مردمی است و تندترین انتقادات از مردم عزیز را با جان و دل پذیرا بوده و تلاش می کند تا درخواست های مردم در کمترین زمان مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

جهانبخش با تاکید بر اینکه رضایتمندی مردمی برابر نظر سنجی ها و بازخوردهای مردمی در سال جدید نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به صورت معناداری افزایش یافته است افزود: بی تردید جلب رضایت صد درصد امکان پذیر نیست اما پلیس تلاش می کند تا با برگزاری دوره های آموزش و استاندارد سازی رفتار سازمانی نیروهای خود به سمت کسب رضایت حداکثری شهروند حرکت کند.

وی همچنین از رسانه در راستای اطلاع رسانی تقدیر و اظهار امیدواری کرد با همکاری رسانه مردم به جای حضور در فضاهای مجازی و اظهار گلایه مندی و انتقاد از پلیس این مسائل را به صورت چهره به چهره در محیطی آرام و صمیمانه در ملاقات های مردمی سه شنبه های نیروی انتظامی با فرماندهی و دیگر روسای رده های نیروی انتظامی در میان گذارند.

نیروی انتظامی جزیره کیش سه شنبه هر هفته با حضور فرماندهی و دیگر روسای رده های پلیس همچون راهور، آگاهی، فتا، امنیت اخلاقی، دریابانی ملاقات های مردمی به صورت چهره به چهره همراه با پذیرایی از مراجعین در محل معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار کرده و به درخواست های مردمی رسیده می کند.

جزیره کیش با ۹۱٫۵ کیلومتر مساحت در میان آب های نیلگون خلیج فارس یکی از امن ترین شهرهای ایران اسلامی محسوب می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=433813
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,558 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی