رشد 111درصدی صادرات آبزیان در هرمزگان
+ پ -
رشد ۱۱۱درصدی صادرات آبزیان در هرمزگان
مدیرکل شیلات هرمزگان خبرداد:

رشد ۱۱۱درصدی صادرات آبزیان در هرمزگان

مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه شیلات هرمزگان ظرفیت بسیار بالایی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، اظهار کرد: افزایش ۱۱۱درصدی صادرات آبزیان و پیشرفت های حوزه پرورش میگو و ماهی درقفس ازفعالیت های شیلات هرمزگان می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید پرویز محبی، مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه شیلات هرمزگان ظرفیت بسیار بالایی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: برای تحقق اقتصا مقاومتی بایستی وابستگی‌های خارجی را کاهش  و بر تولید داخلی کشور برای خوداتکایی گام برداشت.

 

مدیر کل شیلات هرمزگان فعالیت های شیلاتی را بستری مناسب برای تحقق طرح های اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: با تلاش شیلات هرمزگان و حمایت های دولت تدبیر و امید گام های بسیار خوبی برداشته شده است که نشانگر پیشرویی شیلات در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

محبی از آبزیان به عنوان غذای سلامتی یاد کرد و تصریح کرد: استفاده از آبزیان در سبد غذایی خانواده ها باعث کاهش ابتلا به بیماری های و ارتقای بهداشت خانواده می شود که از همین جهت هم شیلات در بحث اقتصاد مقاومتی جایگاه ویژه ایی دارد.

 

وی با اشاره به درخشش تمامی مولفه های اقتصاد مقاومتی در فعالیت های شیلاتی افزود:خودکفایی شیلاتی کشور و همچنین ارز آوری مناسب آن در سال های اخیر به خوبی بیانگر این مهم است که نتیجه تکیه بر اقتصاد مقاومتی و نگاه به داخل است.

 

مدیر کل شیلات هرمزگان خاطرنشان کرد: رشد ۱۱۱صادرات، رشد دوبرابری مقاصد کشورهای صادرات آبزیانشیلات هرمزگان، پیشرفت های حوزه پرورش میگو و پرورش ماهی درقفس، پیشرفت های صید و صیادی ،جذب سرمایه گذاران در حوزه های شیلات و غیره از نشانه های بسیار خوب در تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید است.

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff