تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

اجتماعی
کد خبر : 439920
تاریخ انتشار:جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش خبرداد:

افزایش ۱۰۳درصدی کشفیات مواد مخدر در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ در کیش

 فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش با اشاره به کاهش ۵۲ درصدی سرقت در کیش از افزایش ۱۰۳ درصدی کشف مواد مخدر در نیمه نخست سال ۹۶ خبرداد.

افزایش ۱۰۳درصدی کشفیات مواد مخدر در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ در کیش

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سرهنگ رحیم جهانبخش فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش در نشست خبری که به مناسبت آغاز هفته ناجا و تبیین ویژه برنامه های این هفته در محل ساختمان معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد با اشاره به تقارن هفته ناجا و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اظهار کرد: پلیس عاشورایی لازمه وجودی جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی سربلندی و پیروزی خود را مرهون نهضت سرخ عاشورایی است افزود: پلیسی که می خواهد در تراز جمهوری اسلامی باشد باید عاشورایی باشد و عاشورایی فکر و عمل کند.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش با ذکر یاد و خاطره شهدای عرصه های مختلف نیروی انتظامی که در مقابله با کژی ها و ناراستی ها قد علم کردند تاکید کرد: همانگونه که مدافعان حرم خارج از مرزهای ایران اسلامی از حریم اسلام و ایران دفاع می کنند افتخارمان این است که نیروی انتظامی نیز از حریم پیدا و پنهان مرزهای جمهوری اسلامی دفاع می کند.

وی با اشاره به حراست مقتدرانه نیروی انتظامی از کیان و تمامیت ارضی مرزهای آبی و خاکی ایران اسلامی بیان کرد: تجاوز و تعرض به حریم جمهوری اسلامی را به هیچ عنوان برنمی تابیم و با نقض کنندگان این حریم با شدت برخورد کرده و خواهیم کرد.

سرهنگ جهانبخش با تاکید بر انیکه در مقابله با هر گونه جرم پیدا و پنهان که مرزهای ارزشی، فرهنگی و هنجارهای اجتماعی جمهوری اسلامی ایران را مورد تعرض و خطر قرار دهد بی مهابا مبارزه و مقابله می کنیم تصریح کرد: اگر دیروز دشمن به سرحدات مرزی کشور ما تعرض کرده بود اما امروز هنجارها و ارزش های کشور ما را نشانه گرفته است که حفظ این حریم بسی سخت تر از سرحدات فیزیکی است.

سرهنگ جهانبخش با بیان اینکه هفته ناجا فرصتی است تا صنوف و اقشار مختلف مردم با جانفشانی و زحمات نیروی انتظامی آشنا شوند افزود: تقارن محرم با هفته نیروی انتظامی موجب شد تا تجلی خدمتگزاری عاشورایی نیروی انتظامی در تمام لایه های اجتماعی دیده شود.

ارائه گزارش عملکرد نیروی انتظامی در ۶ ماهه نخست سال ۹۶

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش با تشریح اهم برنامه های اجرایی در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ ، « پلیس برای امنیت، امنیت برای همه» را شعار هفته نیروی انتظامی در سال ۹۶ عنوان کرد و افزود: جمعه ۱۴ مهرماه با عنوان “حاکمیت ارزش های اسلامی و ولایتمداری، جامعه ایمانی”، “شنبه، پلیس اقتدار، کارآمدی و حرفه ای گرایی”، ” یکشنبه پلیس، هوشمندی، پاسخگویی و مردمداری”، ” دوشنبه پلیس، آموزش همگانی، مشارکت عمومی و پیشگیری اجتماعی”، ” سه شنبه پلیس، قانونگرایی، انضباط اجتماعی و امنیت پایدار”، ” چهارشنبه پلیس، دانش بنیانی، پژوهش محوری و توانمندی”، ” پنج شنبه پلیس، حماسه حسینی، فضایل اخلاقی، ایثارگری و شهادت”، نامیده شده است و از ۱۴ تا ۲۰ مهرماه بیش از ۶۰ عنوان برنامه توسط نیروی انتظامی ویژه کیش اجرایی می شود.

 

افزایش ۲ برابری کشفیات مواد مخدر/ انهدام باندهای سازمان یافته مواد مخدر در کیش

جهانبخش با تاکید بر مهار قاچاقچیان مواد مخدر در کیش بر تاکید مقام معظم رهبری در این حوزه از افزایش ۱۰۳ درصدی مواد مخدر در نیمه اول سال ۹۶ خبرداد و افزود: در نیمه اول سال ۹۵، میزان ۸۹ کیلوگرم از انواع مواد مخدر در کیش کشف و ضبط شده بود که این میزان در مدت مشابه سال ۹۶، این مقدار به ۱۸۲ کیلوگرم افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش کشفیات مواد مخدر حاکی از سختگیری و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی در مقابله با عرضه و توزیع مواد مخدر در جزیره کیش است ادامه داد: سختگیری در این حوزه به میزانی است که برخی از عرضه کنندگان مواد مخدر اقدام به مخلوط کردن مواد مضر مانند سرب به مواد مخدر می کنند که موجب آسیب به مصرف کنندگان شده است.

این مقام انتظامی همچنین تاکید کرد: در این حوزه دستگیری قاچاقچیان ۷۹ درصد افزایش داشته است به گونه ای که می توان ادعا کرد تمامی باندهای مواد مخدر در کیش منهدم شده اند.

وی با بیان اینکه آخرین کشفیات مواد مخدر ۷۰۰ گرم هروئین و شیشه است که طی روزهای گذشته از یک نوجوان به شکل بلع و انباری کشف شد اضافه کرد: میزان محموله های کشف شده که پیش از این در حدود ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم بود به زیر یک کیلوگرم در هر نوبت کشف رسیده و این نشان از متلاشی شدن باندهای سازمان یافته مواد مخدر در کیش دارد.

 

کاهش ۵۲ درصدی سرقت در کیش

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش همچنین با تاکید بر اینکه سرقت در کیش بیشتر سرقت های خرد است از کاهش ۵۲ درصدی سرقت در ۶ ماهه نخست امسال خبرداد و افزود: عمده سرقت ها در کیش خرد است و مردم به دلیل احساس امنیت بالا حتی سرقت پودر لباسشویی خود را هم به پلیس گزارش می دهند.

وی ادامه داد: در این راستا از ابتدای سال ۲۹ درصد افزایش کالاهای سرقت شده داشتیم که عمدتا زین دوچرخه، آرم خودرو، پمپ آب و موارد مشابه بوده است.

 

افزایش  ۸۱درصدی طرد افراد بی مکان از کیش

سرهنگ جهانبخش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش ۸۱ درصدی دستگیری و طرد افراد بی مکان افزود: وجود افراد بی مکان و بیکار به صورت ولگرد و متکدی موجب افزایش سرقت و کاهش امنیت اجتماعی می شود که در این راستا نیروی انتظامی به شدت با موارد موجود برخورد کرده و در صورت مشاهده افراد بی مکان آن ها را دستگیر و از جزیره کیش طرد می کند.

وی به کیشوندان و گردشگران جزیره مرجانی کیش توصیه کرد در صورت مشاهده افراد ولگرد یا متکدی موارد را با پلیس درمیان بگذارند و افزود: پلیس در نهایت رأفت و مهربانی با این افراد برخورد کرده و آن ها را به سرزمین اصلی بازخواهد گرداند تا علاوه بر حفظ چهره جزیره کیش به عنوان شهری بدون متکدی، حافظ امنیت مال و جان شهروندان باشد.

 

افزایش ۹٫۵ درصدی تصادفات جرحی/ کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات منجر به فوت

فرمانده نیروی انتظامی ویژه با اظهار خرسندی از کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات منجر به فوت در نیمه سال ۹۶ اظهار کرد: متاسفانه افزایش ۹٫۵ درصدی تصادفات جرحی موجب شده است تا در حوزه ترافیک  به اجرای سخت تر قوانین متوسل شویم تا کاهش تصادفات در آینده ای نزدیک را شاهد باشیم.

وی بیشترین موارد منجر به تصادف را سرعت و سبقت غیر مجاز، لایی کشیدن، دوردور کردن و عدم رعایت حق تقدم دانست و افزود: متاسفانه بیشترین تصادفات مربوط به کیشوندان است اگر چه خودروهای اجاره ای نیز به شدت کنترل می شوند.

جهانبخش با اشاره به توقیف خودروهای متخلف از افزایش توقیف خودروها خبرداد و افزود: در ۶ ماه گذشته بیش از یک هزار و دویست خودرو از به مدت حداقل سه روز توقیف شده اند.

وی با تاکید بر اهمیت نظم ترافیکی در کیش اظهار کرد: تلاش داریم تا در راستای افزایش نظم و انضباط ترافیکی در کیش تعداد شرکت های اجاره خودرو( رنت کار) غیر مجاز را به صفر برسانیم.

انهدام باند کلاهبرداری که از نام مسئولان سوء استفاده می کردند

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش از متلاشی شدن یک باند بزرگ کلاهبرداری ۷ نفره خبرداد که در سرزمین اصلی دستگیر شده اند اما تمامی فعالیت های منجر به دستگیری و انهدام این باند توسط پلیس کیش هدایت و انجام شده است.

وی در تشریح جزئیات و نحوه دستگیری این افراد گفت: این افراد که ۲ نفر از آنان از داخل زندان و با استفاده از تلفن همراه با باند مذکور همکاری می کردند با شناسایی افراد سرمایه دار و مسئولانی که با آنان ارتباط دارند اقدام به یافتن شماره همراه آنان کرده و در یک فرصت مناسب با عنوان اینکه یکی از افراد خانواده این مسئول در بیمارستان است و وی نیاز به چند میلیون پول دارد از سرمایه داران مبالغی را دریافت می کردند که با شکایت این مسئولان و افرادی که مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند این باند پس از پیگیری های فراوان توسط پلیس کیش شناسایی و متهمان پس از دستگیری تحویل مقامات قضایی شدند.

وی با اشاره به اینکه ۳ تن از این کلاهبرداران زن بوده اند و بالغ بر ۵۰ نفر به این شیوه و به نام بیش از ۲۰ مسئول مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند افزود: تعداد ۳ الی ۴ نفر از مالباختگان در این روش کلاهبرداری از کیشوندان بودند.

دریابانی همیشه بیدار کیش حافظ مرزهای آبی خلیج فارس

فرمانده دریابانی کیش در بخش دیگری از این نشست از توقیف ۷۵ فروند لنج صیادی ایرانی در ۶ ماهه نخست امسال  به دلیل حمل تورهای غیرمجاز به همراه ۷ تن صید غیر مجاز انواع ماهی و آبزیان در آب های کیش خبرداد و افزود: درهمین زمان ۷ فروند لنج خارجی متعلق به کشورهای حاشیه خلیج فارس که اقدام به صید غیرمجاز آبزیان خوراکی و غیر خوراکی کرده بود توقیف شده و ۳۹ نفر خدمه این شناورها به دلیل تجاوز به آب های سرزمینی دستگیر شده اند.

وی میزان توقیف لنج های قاچاق کالا را ۱۵ مورد عنوان کرد که به صورت عبوری از آب های کیش برای گذر استفاده می کردند عنوان کرد و افزود:  ارزش ریالی کالاها بالغ بر ۳۴۰ میلیارد ریال بوده است که در این رابطه ۶۷ قاچاقچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش در پایان با تاکید بر جلب مشارکت عمومی در برقراری نظم و امنیت بر اهمیت همراهی رسانه ها و ارباب جراید در حوزه جلب مشارکت های عمومی و آگاه سازی اشاره کرد و افزود: عدم آگاهی مردم موجب قرار گرفتن در دام افراد کلاهبردار و کاهش امنیت اجتماعی می شود.

کیش امن ترین نقطه جهان

وی با بیان اینکه جزیره کیش از امنیت بالایی در کشور و منطقه برخوردار است خاطر نشان کرد: کیش نقطه اتکا امنیت در کل منطقه است و باید به عنوان شهری اسلامی مبتنی برارزش های دینی و ایرانی و شهری مدرن به جهانیان معرفی شود.

 انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=439920
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,212 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل