افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالا غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان
+ پ -
افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالا غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد:

افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالا غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در گزارش عملکرد سه ماهه بنادر غرب استان هرمزگان از افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالا غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان خبر داد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمود صابری مدیر بنادر غرب هرمزگان در گفتگو با خبرنگار مـــــرواریــــد نـــیـــــوز گفت : طی ۳ ماهه نخست سال ۱۳۹۵ میزان۲ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۱۳۱ تن کالا  در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شده است .

 

 

وی از افزایش صادرات  غیر نفتی خبر داد و افزود: بندر لنگه با صادرات ۱۰۶ هزار و۴۳۲ تن کالا در سه ماه نخستین سال ۱۳۹۵ که عمدتا شامل میوه و تره بار ، خشکبار ، مواد معدنی و مصالح ساختمانی می باشد  وبه بازار تجارت آزاد کشورهای حوزه خلیج فارس ارسال می گردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته۲۸  درصد پیشرفت نموده است.

 

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه همچنین  به رونق ۲۶ درصدی کاپوتاژ  کالاهای غیر نفتی در این مدت اشاره کرد و میزان آن را ۲۹۳هزار و ۲۴۵  تن کالا اعلام کرد.

 

 

صابری بیان کرد : عملیات کانتینری طی سه ماهه  سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۶۹ درصد رشد داشته است  .

 

 

رشد ۱۶ درصدی جابجایی مسافری  و پیشرفت ۵ درصدی ورود  کشتی های نفتکش از دیگر موارد مطرح شده در گزارش مبسوط عملکرد سه ماهه بنادر غرب هرمزگان بود.

 

 

گفتنی است : بندرلنگه دومین بندر مهم استان هرمزگان  و مرکز بنادر غرب این استان  در ۱۸۵ کیلومتری بندرشهید رجایی  واقع می باشد که علاوه بر ترانزیت کالا، فعالیت های صادراتی، وارداتی و کاپوتاژ را نیز پشتیبانی می کند.

 

 

موقعیت جغرافیایی و ترابری دریایی بندرلنگه از یک سو، آن را به بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه خلیج فارس تبدیل کرده و از سوی دیگر، داشتن حداقل فاصله دریایی با شیخ نشین های امارات عربی متحده از جمله دبی – شارجه، این بندر را از بعد کاهش هزینه حمل و کاهش استهلاک شناورها از دیگر بنادر مشابه متمایز کرده است.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff