افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران قطعی است/ طرح مصوبه شورای‌عالی کار در هیأت دولت
+ پ -

تصویب افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران در نشست‌های پایان سال شورای عالی کار به تصویب رسید و هم‌اکنون قانونی شدن آن مستلزم ابلاغ معاون اول رئیس‌جمهور است و در این خصوص ربیعی بر تصویب این رقم نظر مساعد دارد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شورای عالی کار در نشست‌های پایانی سال گذشته تصویب کرد که از ابتدای سال ۹۴ حق مسکن کارگران از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان افزایش یابد.

براساس این گزارش با پیگیری نمایندگان کارگری، ربیعی وعده کرد که افزایش حق مسکن ۴۰ هزار تومان از اولین ماه کاری تصویب شود به عبارت دیگر وزیر کار معتقد است هیأت دولت موضوع حق مسکن را تائید خواهد کرد.

به گزارش فارس، دستمزد کارگران در تمام سطوح شغلی از اولین ماه کاری سال ۹۴ با افزایش ۱۷ درصدی با توجه به ابلاغ مصوبه از سوی علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه خواهد بود و همچنین بن کارگری هم به ۱۱۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

حداقل دستمزد کارگری سال ۹۴، ۷۱۲ هزار و ۴۲۵ تومان تعیین شد و در ادامه مزد روزانه ۲۳۷۴۷۵ ریال و حق اولاد ۷۱۲۴۲۵ ریال پرداخت می‌شود.

همچنین طبق مصوبه شورای عالی کار، پایه سنوات روزانه از ۵۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان در گروه یک و ۱۵۶۰ تومان در گروه ۲۰ افزایش خواهد داشت که در مزد مبنا محاسبه می‌شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff