افزایش ۱۲۷ درصدی قیمت آب روستایی در قشم + سند
+ پ -
افزایش ۱۲۷ درصدی قیمت آب روستایی در قشم + سند
بازهم سایه غفلت مسئولان بر سرمایه حیات؛

افزایش ۱۲۷ درصدی قیمت آب روستایی در قشم + سند

از ابتدای آبان ماه قیمت آب روستاهای قشم از هر متر مربع ۱۱۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان تغیبر یافته که در یک حساب سرانگشتی خواهید فهمید که قیمت آب روستایی در قشم به صورت ناگهانی بیش از ۱۲۷ درصد افزایش یافته است .

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز  از قشم ،  افزایش قیمت آب روستایی در حالی انجام گرفت که مسئولین قول آب رسانی به روستاها از طریق شبکه متصل به مپنا را داده بودند اما نه تنها این وعده تا کنون محقق نشده است بلکه با این افزایش قیمت دولتی به نظر می رسد عده ای قصد دارند بر خلاف مسیر دولت و ملت همدلی وهمزبانی حرکت کنند و با ایجاد نارضایتی جو آرام جزیره را بر هم بزنند.

 

 

 

این دومین بار در سال جاری است که قیمت آب توسط شرکت آب و برق و تاسیسات قشم افزایش یافته و این در حالی است که بیشترین سهام این شرکت متعلق به سازمان منطقه آزاد قشم می باشد.

 

 

 

در ابتدای امسال افزایش هفت برابری قیمت آب روستایی قشم اهالی جزیره را بهت زده کرد که این موضوع با پیگیری رسانه ها به نرخ ۱۱۰۰ تومان کاهش یافت اما افزایش ۱۲۷ درصدی از ابتدای آبان در حالی انجام گرفت که انتظار می رفت دولت پس از توافق هسته ای بتواند نرخ اولین نیاز مردم جزیره را ثابت نگه دارد .

 

 

 

 

IMG-20151101-WA0005

 

 

 

مردم قشم علاوه بر قیمت آب باید هزینه های زیادی  را هم برای کرایه آن بپردازند که مبلغ آن برای هر خانواده در  ماه حدود ۲۰۰ هزار تومان  می باشد و این  مشکل در روستاهای جزیره عده ای را تحریک به مهاجرت از روستاها به شهر نموده است و روند فعلی ضربات جبران ناپذیری را به جمعیت روستایی قشم وارد می سازد.

 

 

 

البته به نظر می رسد  گره این کار از خارج شهرستان قابل گشایش باشد و نیاز است  مسئولین استانی چشم های خود را در برابر مشکلات قشم بازکنند و در مورد آن راه کار مناسب اخذ نمایند.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff