افزایش ۱۱۹ واحدی شاخص کل بورس/ چرخش آرام معاملات به سمت خرید
+ پ -
افزایش ۱۱۹ واحدی شاخص کل بورس/ چرخش آرام معاملات به سمت خرید

بازار سهام ،امروز در حالی با سبز شدن همه نماگرهای منتخب خود رو به رو شد که به نظر می‌رسید پس از عبور فضای بهت‌زده ناشی از ارائه گزارش‌های نه چندان مطلوب شرکت‌ها، بهانه‌ای برای ورود دوباره سرمایه گذاران «اغلب نوسانگیر» فراهم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۵ آبان ماه ۹۴، با ۱۱۹ واحد افزایش به رقم ۶۲ هزار و ۹۲۳ واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی نیز با افزایش ۴۶ واحدی در پایان معاملات امروز این بازار خود را به رقم ۴۶ هزار و ۶۱۷ واحد رساند.

شاخص سهام آزاد شناور اما با ۱۵۸ واحد افزایش عدد ۶۹ هزار و ۹۵۰ واحد را تجربه کرد.

شاخص بازار اول نیز در حالی با رشد ۱۲۹ واحدی به عدد ۴۳ هزار و ۸۶۷ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم بدون تغییر روی رقم ۱۳۸ هزار و ۵۸۷ واحد ایستاد.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیکفس) با یک واحد افزایش عدد ۷۰۱ واحد را به نمایش گذاشت.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با ۴۵ واحد، بانک ملت با ۲۳ واحد و پالایش نفت بندرعباس با ۱۹ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به جای گذاشتند. در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان قائن با ۱۰ واحد و گروه مپنا و فولاد خوزستان هر یک تا ۶ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه نماگر به نام خود ثبت کردند.

طی معاملات امروز ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از ۴۸ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۲۳۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۲ هزار و ۸۹۳ نوبت داد و ستد بود.

بر اساس این گزارش امروز نماد معاملاتی شرکت‌های شیشه و گاز به همراه حق تقدم خرید این شرکت، سرمایه‌گذاری غدیر، ماشین‌سازی اراک، لیزینگ‌ خودور غدیر، سبحان دارو، آهن و فولاد ارفع از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان بهبهان، سیمان درود، سیمان شاهرود، سیمان صوفیان، سیمان داراب،‌صنایع شیمیایی فارس، لبنیات پاک، سرمایه‌گذاری و صنعتی سپنتا، کاشی پارس، پشم شیشه ایران، دشت مرغاب، سالمین، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، ماشین‌سازی نیرومحرکه، فیبر ایران، صنایع لاستیکی سهند، توسعه معدنی و صنعتی صبا نور، نفت سپاهان، سرمایه‌گذاری توسعه صنایع سیمان بازگشایی شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار سهام ۲۴۰ میلیون سهم بانک آینده از سوی سهامدار عمده این بانک به یک شخصی حقیقی به ارزش ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و به قیمت هر سهم ۱۲۰ تومان واگذار شد.

این گزارش حاکی است امروز همچنین معاملات کد به کد از سوی برخی حقوقی‌ها پیگیری شد به طوری که در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین بیش از ۱۶ میلیون سهم به ارزش ۵ میلیارد تومان از سوی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به کد شرکت‌های تابعه آن کد به کد شد.

در نماد معاملاتی بانک ملت نیز معاملات درون گروهی به جابه‌جایی اندکی کمتر از ۱۰ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد و ۹۵۵ میلیون تومان منتهی شد.

در نماد معاملاتی پتروشیمی جم نیز ۳ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان از سوی حقوقی این شرکت کد به کد شد.

به گزارش فارس، امروز حجم و ارزش معاملات سهام در پایین‌ترین عمق قابل تصور در این بازار دنبال شد. این در حالی است که به نظر می‌رسید روند معاملات به آرامی در حال گرایش به سمت خرید سهام است به طوری که با عبور از فضای بهت‌زده گزارش‌های شش ماهه شرکت‌ها، به نظر می رسید بازار سهام انگیزه‌ای دوباره برای متقاضیان سهام به ویژه نوسانگیران ایجاد کرده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff