افزایش ۱۰ درصدی مراجعه هرمزگانی‌ها به مراکز درمانی/عبور از وضعیت هشدار

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز شنبه(۲۹ شهریورماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در هفته اخیر شمار مراجعه کنندگان کرونا به مراکز درمانی استان ۱۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه این موضوع به علت کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است افزود: میزان رعایت مردم در این خصوص ۵ درصد کاهش یافته است و در صورت کاهش رعایت شیوه نامه‌ها و پروتکلی های بهداشتی روند افزایشی مبتلایان شدت می‌یابد.

فرشیدی ادامه داد: استان از وضعیت هشدار هم فراتر رفته است و اکنون بندرعباس، بندرلنگه و میناب از لحاظ تعداد بیمار کرونایی در شرایط بحرانی هستند و وضعیت پارسیان، جاسک و بستک نیز از هشدار عبور کرده است.

وی با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته، ۳ بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باختند و شمار فوتی‌ها به ۷۵۱ نفر افزایش یافته اضافه کرد: اکنون ۱۹۵ بیمار در بیمارستان‌ها با تشخیص کووید ۱۹ بستری اند که از این شمار ۴۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) هستند و حال ۱۳ نفرشان وخیم است.

وی با بیان اینکه افزایش سفرها و تجمعات عامل اصلی شیوع ویروس کرونا است و از مردم خواست سفرها و تجمعات غیرضروری بپرهیزند گفت: با توجه به مراودات بالای هرمزگان با استان‌های کشور، از دیگر نقاط کشور بیشتر متاثر هستیم و اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنیم شاهد موج افزایشی در استان خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص واکسن آنفلوآنزا نیز بیان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی استان، می‌توانیم کمی دیرتر نسبت به دیگر مناطق کشور و از ۱۵ مهر یا هفته اخر مهر واکسیناسیون را انجام دهیم.

فرشیدی با بیان اینکه اکنون هیچ داروخانه‌ای واکسن آنفلوآنزا ندارد و مردم به داروخانه‌ها مراجعه نکنند خاطرنشان کرد: در هفته اول مهرماه، واکسن آنفلوآنزا توسط مرکز بهداشت استان در اختیار افراد اورژانسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/