1

افزایش نظارت و ساماندهی مجریان لوله کشی گاز مستلزم تعامل دستگاه های متولی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ احمد عباس نژاد عضو هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز هرمزگان در ابتدای این نشست خواستار تعامل و همکاری دستگاه ها و نهادهای متولی با اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه در راستای نظارت بهتر و ساماندهی مجریان پروژه های گازرسانی در بندرعباس  شدو اظهارداشت: البته رسیدگی به وضعیت مجریان گازرسانی و نظارت بر نحوه فعالیت آنها نیاز به همراهی و مشارکت کارشناسان و متخصصان در دیگر دستگاه ها دارد، تا میزان تخلفات و اشتباهات در این بخش به حداقل برسد.

وی در ادامه با اشاره به آمار بالای متقاضیان واحدهای تجاری برای استفاده از گاز شهری افزود: صنف نانوایان، رستوران و فست فودی ها، خشکشویی ها و سایر صنوف برای ارائه خدمات بهتر و مدیریت بهینه سوخت، متقاضی دریافت انشعاب گاز شهری هستند.

حسن اخگریان رئیس اتحادیه لوله و لوازم بهداشتی ساختمان نیز در ادامه این نشست ضمن تاکید بر رعایت نرخنامه توسط شرکت های مجری لوله کشی گاز خانگی اظهار داشت: شرکت های مجری بایستی علاوه بر تسریع و افزایش دقت در انجام کار، در هنگام انعقاد قرارداد مکلف به ارائه نرخنامه به طرف قرارداد هستند.

ابراهیم احترامی رئیس اتحادیه نانوایان بندرعباس نیز در ادامه این نشست با اشاره به آمار صنف نانوایان شهر بندرعباس تصریح کرد: ۳۰۰واحد پخت و تولید نان در بندرعباس فعالیت دارد که سهمیه سوخت گازوئیل دریافت می کنند و تا كنون تنها ٢٧ واحد از امتياز گازكشي بهره مند شده اند.

وی در ادامه افزود: تغییر مصرف سوخت نانوایان علاوه بر کاهش آلایندگی بر کیفیت تولید این صنف نیز تاثیر مستقیم دارد.

عزيزالله كناري فرماندار بندرعباس در بخش پایانی این نشست پس از استماع نظرات، پیشنهادات و انتقادات مجریان گازکشی و نمایندگان دستگاه های متولی اظهارداشت: ۵۷ درصد شهر بندرعباس زيرساخت گازرساني فراهم شده اما همچنان مردم به دنبال سيلندر گاز هستند، باید بررسی کرد که چرا شهروندان از گازكشي استقبال نمی کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲۰۰هزار واحد مسكوني در بندرعباس متقاضي لوله کشی گاز شهری است افزود: حدود ١٠٠ هزار واحد از اين ٢٠٠ هزار واحد زيرساخت برايشان فراهم شده، اما تا كنون تنها تعداد۵ هزار انشعاب گاز عملياتي شده است، این در حالی است که بالغ بر ٥٠ شركت مجري لوله كشي در بندرعباس فعال هستند.

کناری با اشاره به اختصاص تسهيلات ارزان قيمت ١٠ ميليون توماني براي انشعاب گاز در بندرعباس تصریح کرد: با توجه به فراهم بودن بستر لوله کشی گاز شهری، شركت هاي مجري گازكشي بايد با فعال سازي واحدهاي بازاريابي خود متقاضيان بيشتري را براي انجام انشعاب گاز ترغيب نمايند.

فرماندار بندرعباس همچنین بر تداوم آموزش جوشكاران توسط سازمان فني و حرفه اي تاکید و خاطر نشان کرد: عمليات گازكشي توسط شركت هاي مجري با سرعت و البته ظرافت بالا انجام شود.

وی ادامه داد: براي كاهش فرايند بروكراسي اداري ثبت نام متقاضيان می بایست جلسات كميته هاي تخصصي با حضور نماينده نظام مهندسي، شركت گاز و نماينده شركت هاي مجري برگزار شود.

گفتني است؛ در اين جلسه كه با استقبال شركت هاي مجري لوله كشي گاز در سالن غدير فرمانداري با رعايت پروتكل هاي بهداشتي برگزار گرديد، فرماندار بندرعباس، عباس نژاد عضو هيات رئيسه اتاق اصناف مركز هرمزگان، رئيس اتحاديه لوله و لوازم بهداشتي ساختمان، رئيس اتحاديه نانوايان، رئيس شركت گاز بندرعباس، نماينده سازمان نظام مهندسي ساختمان و نماينده سازمان فني و حرفه اي هرمزگان حضور داشتند.

انتهای پیام/