تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

اقتصادی
کد خبر : 501777
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

افزایش تولید محصولات کشاورزی با توسعه کشت گلخانه ای در رودان

شهرستان رودان منطقه ای بسیار مستعد سرمایه گذاری در بخش کشاورزی بویژه در کشت گلخانه ای می باشد و فلفل دلمه رنگی رودان بعنوان برند شهرستان در صادرات است.

افزایش تولید محصولات کشاورزی با توسعه کشت گلخانه ای در رودان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نرخ بالای رشد جمعیت و کاھش وسعت اراضی حاصلخیز به دلیل توسعه روزافزون شھرھا و مناطق صنعتی، ضرورت استفاده بھینه از امکانات موجود برای تولید بیشتر محصولات کشاورزی را بیش از پیش می کند.

بطور کلی افزایش تولید محصولات کشاورزی به دو طریق افزایش سطح زیرکشت و افزایش عملکرد محصول میسر می باشد.

 

 

گسترش صیفی جات گلخانه ای یکی از مصادیق تولید بیشتر در سطح کمتر می باشد کشت صیفی جات در گلخانه بصورت ردیفی و آبیاری به روش قطره ای صورت می گیرد که نسبت به کشت صیفی به روش سنتی بازدھی بالایی دارد.

اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی، ضمن اینکه گامی به سوی خود اتکایی کشور در محصولات کشاورزی به شمار می رود می تواند تامین کننده نیاز صنایع تبدیلی و بازار مصرف بوده و بسترساز اشتغال به کار نیروھای متخصص گردد.

 

 

محصولات گلخانه ای ایران یکی از بھترین و با کیفیت تـرین محصولات گـلخانه ای در جھان ھستند که در جای خود بازارھایی در کشور ھای آسیای میانه، کشورھای عربی، روسیه و اروپا پیدا کرده و توانایی رقابت در این بازارھا را دارد.

انواع فلفل دلمه ای در رنگ ھای قرمز، نارنجی، سبز و زرد با کیفیت بالا و صادراتی در بسته بندی پنج تا شش کیلویی در اروپا و کشورھای عربی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

یکی از مھمترین کشورھای طرفدار خیار و گوجه گلخانه ای ایران بازرگانان روسی ھستند که روزانه صدھا تن از ایران به این کشور صادر می شود ھمچنین این محصولات از شھرستان رودان ھم به اکثر کشورھای ھمسایه صادر می شود.

 

غلامپور ، فرماندار رودان اظهار کرد: بیش از ۱۰۲ هکتار از اراضی کشاورزی رودان به محصولات گلخانه ای اختصاص دارد.

فرماندار رودان افزود: شهرستان رودان منطقه ای بسیار مستعد سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است و در سال ۹۷ بیش از ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات به احداث واحدهای گلخانه ای پرداخت شده است.

غلامپور با اشاره به تولید فلفل دلمه رنگی در گلخانه های این منطقه ادامه داد: این محصول هم اکنون به چندین کشور صادر می شود و می توان از آن بعنوان برند رودان نام برد.

وی خاطرنشان کرد: کشت گلخانه ای در رودان رشد خواهد کرد و زمینه ایجاد ۱۶۸ هکتار سطح زیر کشت فراهم می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=501777
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,558 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی