افزایش تقوا در جامعه مهم ترین و با فضیلت ترین ارزش در ماه رمضان است

امام جمعه شهرستان بستک گفت: مهمترین و با فضیلت ترین ارزش در ماه مبارک رمضان، افزایش تقوا در جامعه است چرا که روزه هم شفای جسمی ایجاد می کند و هم شفای روحی می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه، روزه را تمرین تهذیب نفس دانست و گفت: روزه عاملی موثر در جهت تحقق بخشیدن برای مهمترین هدف و فلسفه انسان، یعنی کمال و قرب الهی است.

 

وی افزود: مهمترین و با فضیلت ترین ارزش در ماه مبارک رمضان، افزایش تقوا در جامعه است چرا که روزه هم شفای جسمی ایجاد می کند و هم شفای روحی می دهد.

 

امام جمعه شهرستان بستک ضمن برشمردن برکات مهمانی خدا گفت: انسان روزه دار مورد توجه خدای متعال است و دعاهای شخص روزه دار استجابت می شود. اگر ارزش و برکت روزه را بطور کامل می دانستیم نصف سال را روزه می گرفتیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با اشاره به برکات ارزشمند ماه مبارک رمضان افزود: هیچکس نمی تواند تضمین کند که تا ماه رمضان بعدی زنده بماند و بتواند از برکات این ماه مبارک استفاده کند، پس چه بهتر که در این رمضان بهترین و بیشترین استفاده را داشته باشیم چرا که موقعیت همیشه برای ما ایجاد نمی شود.

 

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه اهم مردم در ماه مبارک رمضان بصورت عملی وارد این فریضه الهی می شوند آمار جرم و جنایت نیز کم می شود و این از برکات ماه مبارک رمضان است چونکه با این حرکت عملی، خود مردم وارد صحنه می شوند. ان شاءالله که این حرکت در ماه های بعد رمضان هم ادامه داشته باشد.

 

انتهای پیام/ی