افزایش بی حجابی سلامت روانی جامعه را تهدید می کند
+ پ -
افزایش بی حجابی سلامت روانی جامعه را تهدید می کند

کارشناس مسائل اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به نقش حجاب در سلامت روانی جامعه گفت: بی تردید یکی از مهم ترین دغدغه های اصلی جامعه اسلامی ، بسط و گسترش فرهنگ عفاف وحجاب در جامعه است .

سیده فاطمه حسینی ، کارشناس ارشد مسائل زنان در گفت و گو با خبرنگار هرمز در خصوص نقش حجاب در سلامت روانی جامعه، گفت: مسئله حجاب به عنوان یکی از ارکان اصلی حفظ عفت عمومی در جامعه باید به طور جدی از سوی نهاد ها وسازمانهای مربوطه پیگیری و اجرا شود .

 

 

وی افزود: وضعیت رعایت حجاب در جامعه امروزی به شکلی در آمده است که به جرئت می توان گفت: این نوع پوشش ها در جامعه مختص کشور اسلامی است و بسیار نگران کننده است .

 

 

حسینی تصریح کرد:البته کم نیستن زنان جامعه که پوشش حجاب را رعایت می کنند و آنچه معلوم است اینکه از منظر اسلام ، پوشش برای زن از کیفیت وکمیت واهمیت بیشتری برخوردار است ودارای نگاهی زیبا در جهت حفظ سلامت وعظمت وشوکت اوست و هر آنچه موجب سستی وافول این عظمت وابهت باشد ، از نظر دین مردود ومحکوم است.

 

 

این کارشناس ارشد مسائل زنان با بیان اینکه نبود حریم میان زن و مرد و آزادی معاشرتها بی بند و بار را افزایش می دهد ، اظهار کرد: جهت برنامه ریزی برای بهبود وضعیت حجاب وکاهش بد حجابی در جامعه ، ضرورت دارد بر نقش کاهش حساسیت خانواده ها در مورد نوع پوشش فرزندان به عنوان موثرترین عامل تاکید شود .

 

 

کارشناس ارشد فقه وحقوق و مسائل زنان گفت: متاسفانه مهم ترین عامل در بد حجابی فرزندان در جامعه کاهش حساسیت خانواده در مورد نوع پوشش و بعد ، تعریف مفاهیم حجاب در جامعه است .

 

 

وی گفت: رفتار کاهش حساسیت خانواده ها در مورد نوع پوشش فرزندان و تحریف مفاهیم حجاب در جامعه و کاهش آگاهی مردم از مفاهیم حجاب و عدم تبلیغ و آموزش مناسب حجاب در رسانه ها بر وضعیت حجاب در جامعه تاثیر دارد .

 

 

وی در پایان تاکید کرد:در نهایت باید به این نکته مهم توجه داشت که رسانه های گروهی از جمله صدا و سیما و مطبوعات تاثیر بسزایی در ترویج فرهنگ حجاب در جامعه و بالا بردن ضریب امنیتی وسیاسی کشور در زندگی اقشار مختلف مردم دارد و متاسفانه بروز بدحجابی در جامعه ای که دارای فرهنگ غنی دینی و مبتنی بر اخلاق و دستورات رفتاری در حوزه زندگی فردی و اجتماعی است ، قابل تامل ودقت بیشتری است .

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff