افزایش آمار طلاق در ازدواج هایی با عمر کمتر از یکسال در هرمزگان/ فرهنگ اسلامی مهمترین راهکار برای حفظ جامعه
+ پ -
افزایش آمار طلاق در ازدواج هایی با عمر کمتر از یکسال در هرمزگان/ فرهنگ اسلامی مهمترین راهکار برای حفظ جامعه

استان هرمزگان با موقعیت منحصر به فرد اقتصادی و تجاری و ظرفیت بالای اشتغال در این استان تجاری میزبان مهاجرانی از اقصی نقاط کشور است که به طبع آمار ازدواج و طلاق را تحت شعاع خود قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ طلاق و ازدواج هایی که به جدایی منتهی می شود از مهم ترین مشکلات اجتماعی جامعه است که این روزها دغدغه بسیاری از کارشناسان ومسئولان شده است از سوی دیگر کاهش آمار ازدواج در جامعه ما که آمار بالایی را جوانان تشکیل می دهند نشان از آسیب بزرگ اجتماعی و زنگ خطری برای جامعه است.

 

استان هرمزگان با موقعیت منحصر به فرد اقتصادی و تجاری و ظرفیت بالای اشتغال در این استان تجاری میزبان مهاجرانی از اقصی نقاط کشور است که به شهرستان های بندرعباس و قشم برای استفاده از فرصت های کاری وارد استان می شوند که به طبع آمار ازدواج و طلاق را تحت شعاع خود قرار داده است.

 

سبک زندگی بدون آگاهی و بصیرت، زندگی همراه با چشم و همچشمی، تشدید احساسات منفی، اعتیاد ، خشونت، خیانت، ناسازگاری و عدم تفاهم، فقدان ارتباط و  غیره از جمله مواردی است  که به طلاق در خانواده منجر می شود.

 

هرم سنی استان هرمزگان در مقایسه به سایر استان های کشور که در دوره میانسالی قرار دارد هرمی جوان است و رقم طلاق در این استان در ازدواج هایی با طول عمر کمتر از یک سال رخ می دهد.

 

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان در گفتگو با هرمز گفت: میزان ازدواج درسال ۹۴ استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱/۱ درصد افزایش داشته است .

 

وی با اشاره به افزایش ۴/۸ درصد طلاق افزود: از  یک هزارو   ۴۳۹ مورد طلاق در شهرهای استان و ۳۴۵ طلاق در روستاها به ثبت رسیده است .

 

مهدی عسکری زاده مدیر کل ثبت احوال هرمزگان با بیان اینکه ۴۷/۲ درصد از طلاق ها در ۵ سال اول زندگی مشترک زوجین صورت می گیرد، تصریح کرد:  بیشترین طلاق های ثبت شده در استان مربوط به زوجینی که ۱ تا ۲ سال از ازدواجشان می گذرد با ۱۲/۱ درصد و سپس  مربوط به  ۲ تا ۳ سال اول زندگی مشترک با ۱۰/۴ درصد است.

 

گسترش زندگی شهری، گرایش خانواده به برنامه های تلویزیونی ماهواره، استفاده روزافزون از فناوری های دیجیتال و فضای سایبراز جمله عموامل تاثیر گذار بر افزایش آمار طلاق در جامعه است که علاوه بر فروپاشی نظام خانواده، گسترش فساد را در جامعه بهمراه دارد.

 

تهاجم فرهنگی و فرهنگ زدگی از مسائل مهمی است که جامعه ما با آن دست به گریبان است و در حالی در کشور مان عناصر فرهنگی بیگانه در حال گسترش است که فرهنگ والا و غنی اسلامی در سایر جوامع متمدن و اروپایی در حال رشد است.

 

استفاده از آموزهای دین و فرهنگ اسلامی را مهمترین راهکار برای حفظ جامعه می توان معرفی کرد و دین مبین اسلام نیز بر حفظ هویت مستقل فرهنگی جامعه اسلامی اصرار اکید دارد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff