افرادی که قدرت در اختیار دارند به دنبال زاویه گرفتن با ستون خیمه جامعه و رهبری هستند
+ پ -
افرادی که قدرت در اختیار دارند به دنبال زاویه گرفتن با ستون خیمه جامعه و رهبری هستند

خطیب نماز جمعه رودان با بیان اینکه برخی ها نگاهشان به کلام رهبر انقلاب نگاه ارشادی است و به کلام رهبری نگاه سطحی می کنند ، اظهار کرد: بعضی افراد هم که قدرت در دستشان است این نوع نگاه را دارند و دنبال زاویه گرفتن با ستون خیمه جامعه و رهبری هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز شهرستان با اشاره به بیان اینکه شب و روز دنبال تقوا باشیم و معصیت را در زندگی مان ریشه کن کنیم، گفت: اگر در گذشته اهل معصیت و مال حرام بودیم، بیاییم اول سال تقوا را در زندگی مان تقویت کنیم و معصیت را از خود دور کنیم چراکه دنیا محل گذر است و جایی برای ماندن نیست و اگر برای ماندن بود بهترین افراد در روی زمین پیغمبر و ائمه اطهار بودند و نماندند.

 

تاج زاد با تشکر از برگزار کنندگان جشن ازدواج ۱۷ زوج جوان رودانی که زمینه ازدواج این جوانان را فراهم آوردند، اظهار کرد: در سال گذشته در امر ازدواج در شهرستان رودان کمتر کار شد و باید هر سال چنین برنامه هایی گسترش یابد و به مقدار توانمان جوانان را کمک کنیم و خداوند به همه کسانیکه چنین مراسماتی را برگزار می کنند اجری با عظمت عنایت فرماید و ان شاالله فردای قیامت کنار حوض کوثر از دست حضرت علی (ع) سیراب شوند.

 

امام جمعه رودان با اشاره به برگزاری یادواره شهدای کل شهرستان رودان در روز یکشنبه ۲۲ فروردین، افزود: شهدا نیازی به یادواره ندارند و ما هستیم که نیاز به شهدا داریم، بحمدالله یادواره های بسیار خوب و با عظمتی سال گذشته در شهرستان برگزار شد و برکات زیادی هم داشت و ان شالله امسال، سالی پرنعمت، صحت و سلامتی برای مردم رودان باشد.

 

وی با اشاره به نقل قول سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، درباره اینکه فرموده بود فرق ما با شما ایرانیان در یک چیز است، ادامه داد: ایشان می فرماید، ما جایگاه رهبری و جایگاه ولایت فقیه و شخص رهبر انقلاب را بعنوان جایگاه اعتقادی و تکلیفی نگاه می کنیم و تمام حواسمان اینست که رهبری لب بگشایدو ما عمل کنیم و واجب می دانیم، و تبعیت از رهبری را برای خودمان فرض می دانیم، اما در ایران یک عده ای هستند که نگاهشان به سخنان رهبر انقلاب، فقط نگاه ارشادی است، تقید و التزام به کلام رهبری ندارند و می گویند رهبری فقط نصیحت کند، ولی ما منویات رهبری را عین نماز واجب می دانیم.

 

خطیب نماز جمعه رودان با بیان اینکه سه نوع نگاه در مورد منویات مقام معظم رهبری وجود دارد، اضافه کرد: دسته اول نگاهشان به کلام رهبر انقلاب، نگاه ارشادی است و به کلام رهبری نگاه سطحی می کنند، این دسته معتقدند که رهبری جایگاه نظارتی دارد و یا ارشادی و نهایتا معنوی است، و عده ای هم هستند که مدام دم از رهبری می زنند اما نگاهشان به منویات رهبری انقلاب این جوری است، و بعضی از افراد هم که قدرت در دستشان است این نوع نگاه را دارند و دنبال زاویه گرفتن با ستون خیمه جامعه و رهبری هستند.

 

وی ادامه داد: دسته دوم افرادی هستند که می گویند رهبری نگاهی حزبی و جناحی است، حرف رهبری اگر مطابق حزب باشد درست است، در صورتیکه رهبر انقلاب فراجناحی عمل می کنند و مصالح جامعه و اسلام را در نظر می گیرد، اما دسته سومی از افراد هستند که نگاهشان به رهبری در نظام انقلابی و ولایی، تجسم عینی و ملموس تئوری ناب ولایت مطلقه فقیه است و این همان نگاه و نظر سیدحسن نصرالله درباره جایگاه رهبرانقلاب است.

 

حجت الاسلام تاج زاد با بیان اینکه همه مدیریتهای نظام اعم از سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی  و غیره با ید به تأیید رهبری باشد، گفت: الآن ما شاهد هستیم که خیلی از افراد مدام دم از رهبری می زنند، اما پشت سر ایشان، می خواهند جواب بدهند و یک حرکت دیگری انجام دهند.

 

امام جمعه رودان اظهار کرد: امام خمینی(ره) درباره آمریکا گفتند، آمریکا شیطان بزرگ است، خلف صالحش مقام معظم رهبری هم گفتند آمریکا شیطان بزرگ است وهر گونه تماس و مذاکره با آمریکا غلط است، به ضرر ملت و جهان اسلام است، آمریکا دشمن و گرگ صفت است.

 

سیدمهدی تاج زاد افزود: به مصلحت نیست مذاکره با آمریکا، چه برسد به قدم زدن و لبخند زدن با آنها، و اگر سخنان رهبر انقلاب را که با ادبیات گوناگون بیان فرموند را کنار هم بگذاریم، ایشان به انواع مختلف به مسئولان، نخبگان و دولتمردان می فرمایند، ما هیچ مذاکره ای بجزء در موضوع هسته ای با آمریکا نداریم.

 

وی ادامه داد: در آخرین گزارشی که آمانو رئیس سازمان انرژی اتمی سازمان ملل داده، گفته که ایران فراتر از تعهداتش در برجام عمل کرده است و خود آمریکاییها هم می گویند ایران شدیدترین بازرسی ها را قبول کرده است، این درحالی است که آنها به تعهداتشان به بهانه های مختلف عمل نمی کنند و اوباما رئیس جمهور آمریکا هم در آخرین اظهارتش گفته، ایران برای اجرای روح توافق باید سیگنالهای متفاوتی برای جامعه جهانی بفرستد، یعنی حزب الله و موشکهای دفاعی را کنار بگذاریم.

 

خطیب نماز جمعه رودان تصریح کرد: گفتگو با آمریکا خیانت است و در این شرایط باز هم یک عده ای دنبال برجام ۲و۳و۴ و غیره هستند و عده ای دیگر حرفهای جدیدی می زنند و می گویند الآن دوران مذاکره است.

 

وی همچنین گفت: این دسته از افراد اعتقادی به ولایت مطلقه فقیه ندارند و حرفهایی که باعث رنجش خاطر رهبر انقلاب می شود می زنند.

 

تاج زاد تصریح کرد: رهبر انقلاب در برابرتوطئه های داخلی و خارجی و هر مشکلی که بوده یه تنه ایستاده، و این اشراف، قدرت و عظمت جایگاه رهبری را می رساند و دوست و دشمن الآن قبول دارند که هیچ کسی در چنین شأن و جایگاهی جزء مقام معظم رهبری نیست.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شعار امسال که اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل است، اظهار کرد: امسال یعنی کمتر حرف بزنیم و بیشر کار و عمل کنیم و انتظار می رود مسئولان یک کارگروه اقتصاد مقاومتی در شهرستان ایجاد کنند و آخرسال گزارشی از اقدامات موثر در این زمینه را ارائه دهند و این دغدغه رهبر انقلاب را رفع کنیم.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff