تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 557736
تاریخ انتشار:یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رییس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد؛

افرادی که به واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی اصرار دارند به سلامت و جامعه علمی کشور خیانت می کنند

دکتر کامرانی گفت: وقتی که مقام معظم رهبری و ستادملی مبارزه با کرونا، ورود این واکسن های آمریکایی و انگلسی را ممنوع کردند ولی افرادی اصرار به ورود این واکسن دارند در واقع به سلامت مردم و جامعه علمی کشور خیانت می کنند و باید جلوی آن گرفته شود.

افرادی که به واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی اصرار دارند به سلامت و جامعه علمی کشور خیانت می کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دکتر احسان کامرانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در گفتگو با خبرگزاری هرمزدر خصوص بیانات مقام معظم رهبری ۱۹ دی ماه و تولید واکسن کرونای داخلی اظهار کرد: در حالیکه واکسن کرونا تولید داخل مرحله تست انسانی و پایانی خود را طی می کند مقام معظم رهبری بیان کردند من این واکسن را مایه افتخار و عزت کشور می دانم یعنی واکسنی که توسط وزرات بهداشت و یا دستگاه های داخلی تولید شده و نشان می دهد که مسئله سلامت و جان مردم برای رهبرمعظم انقلاب بسیارمهم است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان افزود: نگاه مقام معظم رهبری به جوانان و توان داخلی کشور است و به جامعه نخبگان و متخصصین کشور اعتماد کامل دارندو این نوع نگاه رهبر و مقام اول کشور به جامعه نخبگی و جوانان حائز اهمیت است.

کامرانی با بیان اینکه ما باید به توانمندی های کشورتوجه کنیم ادامه داد: وقتی واکسن و یا داروی ساخته می شود زمینه های زیاد و ظرفیت های مختلفی را در کشور شکل می دهد پشت واکسن کرونای داخلی، فرآیندهای زیادی بوده که تا به این مرحله از تولید رسیده و وقتی جوانان ما این تجربه و علم را بیاموزند در واقع این زمینه درمراکز تولید واکسن و دارو و حوزه های علمی ما نهادینه می شود.

وی با بیان اینکه تعبیر رهبر انقلاب از تولید واکسن کاری بزرگ است اما متاسفانه بعضی از افراد هر کار بزرگی را در کشور انکار می کنند اضافه کرد: در پیشرفت های علمی گذشته هم همینگونه بود افرادی آن اعتماد به نفسی که در جامعه نخبگی کشور بود را انکار می کردند دستگاه سانترفیوژ را ساختند گفتند فریب این ادعاها را نخورید در مورد سلول های بنیادی که مرحوم کاظمی آشتیانی بنیانگذار آن بود و الان در حوزه سلول های بنیادی کشور جزء معدود کشورهای دارای این علم است از آن جایی که خیلی از افراد باور نداشتند شروع شد و پیشرفت های قابل توجهی بوجود آمد.

رییس دانشگاه های آزاد اسلامی در هرمزگان با اشاره به دستور مقام معظم رهبری به ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور تصریح کرد:مقام معظم رهبری با اشراف و اطلاعات کامل این موضوع را بیان کردند و وقتی در یک روز در بیمارستان های آمریکا۴هزار نفر تلفات کرونایی دارند پس چرا برای درمان مردم خودشان استفاده نمی کنند.

پروفسور کامرانی همچنین گفت: بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند که ویروس کرونا در آزمایشگاه ها تولید و دستکاری شده و عملا ساخته دست انسان است و خواسته و یا ناخواسته از محیط آزمایشگاه خارج شده و وارد جامعه انسانی شده است.

وی ادامه داد:در بحث های حقوقی و سیاسی تحت عنوان بیوتروریسم از آن یاد می شود ویا تروریست زیستی و یا جنگ بیولوژیک که معمولا از یکسری موجودات ریز و میکروب برای تخریب و کشتن انسان ها، طبیعت، کشاورزی و غیره استفاده می کنند و انتشار عمدی ویروس ها و بیماری ها برای مرگ انسان ها و موجوادت زنده است.

دکتر کامرانی یادآور شد:اگر به سوابق تاریخی آمریکا نگاه کنیم کشتار سرخپوستان از روش بیماری طاعون و شیوع آن از طریق ملحفه ها و پتوهای آلوده گسترش دادند در کشور ویتنام از ماده شیمیایی عامل نارنجی استفاده کردند و بسیاری از موجوات زنده و انسان ها و جنگل های را از بین بردند و یا نوزادانی که به دنیا می آمدند ناقص الخلقه بودند و یا حتی در رابطه با ویروس ابولا، در آفریقا توسط آمریکایی ها شیوع داده شد و ابتلای ده ها هزار کوبایی به تب دنگی که بخاطر اختلافی که با کوبایی ها داشتند این بیماری را  رواج دادند تا نسل شان را از بین ببرند و حدود ۳۰۰هزار نفر از کوبایی ها را به تب دنگی مبتلا کردند.

رییس دانشگاه  آزاد اسلامی بندرعباس بیان کرد: در بحث دارویی و غذایی و تهدید که در حوزه بهداشت و سلامت وجود دارد و یا حتی در وسایل آرایشی و یا محصولات کشاورزی که ایجاد می کنند از مصادیق تروریست زیستی است ما نمی خواهیم و نبایستی سوژه آزمایشی واکسن و داروهای آمریکایی ها باشیم.

وی عنوان کرد: آمریکایی ها از صنایع بزرگ داروسازی و واکسن سازی بعنوان یک سلاح اقتصادی و بهداشتی علیه ملت های دیگر استفاده می کنند و کشورهای فقیر و نیازمند بیشتر قربانی این آزمایش واکسن هاو داروها هستند.

پروفسور کامرانی با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم واکسن های خارجی را روی مردم ما آزمایش کنند تصریح کرد: آزمایش و تایید نهایی بیش از ۸۰ درصد از داروهای تولید شده توسط آمریکا در خارج از این کشور صورت می پذیرد و بسیاری از کمپانی های آمریکایی برای آزمایش دارو و یا واکسن خود در کشورهای فقیر اقدام می کنند.

رییس دانشگاه  آزاد اسلامی بندرعباس اضافه کرد: حتی رهبر انقلاب در جایی دیگر گفتند که به فرانسوی های هم اعتماد نداریم چون خون های آلوده ای که در سال ۶۲ و ۶۳ وارد کشور شد و درفاکتورهای انعقاد خون و استفاده بیماران هموفیلی برای ۱۰کشور از جمله ایران فروختند و آن خون ها آلوده به ویروس ایدز بود پس ما نباید اعتماد کنیم مخصوصا در این حوزه های حساس که به جان مردم ارتباط دارد.

دکتر کامرانی خاطرنشان کرد: وقتی که مقام معظم رهبری و ستادملی مبارزه با کرونا، ورود این واکسن های آمریکایی و انگلسی را ممنوع کردند ولی افرادی اصرار به ورود این واکسن دارند در واقع به سلامت مردم و جامعه علمی کشور خیانت می کنند و باید جلوی آن گرفته شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=557736
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,119 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی