افت علمی زنگ خطری برای کشور است/کشور نیاز به توسعه شرکت های دانش بنیان دارد/دانشجویان و اساتید نباید درگیر حواشی شوند
+ پ -
افت علمی زنگ خطری برای کشور است/کشور نیاز به توسعه شرکت های دانش بنیان دارد/دانشجویان و اساتید نباید درگیر حواشی شوند

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ارتقا سطح علمی کشور را عامل توسعه دانست و افزود:افت علمی زنگ خطری برای کشوراست.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیم، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز به اشاره به نامه اساتید دانشگاهها مبنی بر افت علمی کشور گفت:باید به وضعیت آموزش و پرورش و ارتقاء سطح علمی کشور توجه داشت چرا که افت علمی زنگ خطری برای کشوراست.

وی ارتقا سطح علمی کشور را عامل توسعه دانست و  افزود: باید به مراکز علمی به سطوح مختلف آموزشی توجه کرد تا دچار افت علمی و کاهش انگیزه در اساتید را و دانشجویان و دانش آموزان نباشیم.

هاشمی با بیان اینکه باید با قدرت بیشتری در زمینه علمی در دنیا فعالیت کرد، اظهار کرد:باید رشد علمی را مانند گذشته افزایش دهیم تا کشور در بخش های مختلف دچار عقب ماندگی نشود.

وی با اشاره به موضوع کم رونق شدن فعالیت شرکت های دانش بنیان عنوان کرد: کشور ما نیاز به توسعه شرکت های دانش بنیان و حرکت در بحث های روز دنیا را دارد تا با توسعه علم و دانش در دنیا و رقابت کنیم.

نماینده مردم شرق هرمزگان با اشاره به سوابق تاریخی ایرانیان در مقاطع دانشگاهی حمایت بخش های مختلف را لازمه پیشرفت دانست و گفت: دانشجویان و اساتید نباید درگیر مسائل  مادی شود چرا که حواشی سرعت پیشرفت را کم می کند.

وی افزود:براساس قانون برنامه پنجم باید در سطح منطقه و توسعه یافتگی علمی و اجرایی اول باشیم که متاسفانه به آن دست پیدا نکرده ایم.

 

هاشمی نخل ابراهیمی با بیان اینکه  در برنامه ششم توسعه باید به سطح علمی توجه ویژه داشت، خاطر نشان کرد:باید با تلاش و حمایت از جامعه علمی کشورو تنظیم برنامه های واقع بینانه به اهداف مد نظر دست یافت.

 

انتهای پیام/م

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff