افتتاح ۲۷۵ خانه هلال در هرمزگان

سلحشور از راه اندازی ۲۷۵ خانه هلال در مناطق صعب العبور و دور دست استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مختار سلحشورمدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان صبح امروز یکشنبه به مناسبت فرا رسیدن هفته هلال احمر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی امدادرسان است و عمده فعالیت ها بر پایه فعالیت های بشر دوستانه و امداد و نجات می باشد.

سلحشور با بیان اینکه  یکی از محورهای مهم در حوزه خدمات، امداد و نجات است، افزود: توانسته ایم در سطح استان هرمزگان زیرساخت ها را افزایش دهیم.

وی از کانکس زدایی پایگاه های امداد و نجات درون شهری خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری پنج پایگاه امداد و نجات درون شهری افتتاح گردید که تعداد چهار پایگاه با اعتبارات دولتی و یک پایگاه دیگر از طریق کمک خیر شهرستان بستک به مرحله ساخت و بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان عمده فعالیت های سال گذشته این مجموعه را تشریح و اظهار کرد: در سال ۹۹ توانستیم بیش از ۶۵۰۰ بسته حمایتی و معیشتی بین نیازمندان توزیع و بیش از یک هزار و ۴۰۰ بسته حفاظت فردی نیز بین افراد نیازمند توزیع کنیم.

سلحشور، توزیع ۱۰۰ هزار ماسک سه لایه بین نیازمندان، هفت هزار ماسک پارچه ای بین دانش آموزان شهرستان های جاسک و بشاگرد را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.

وی همچنین از اجرای طرح نذر آب در دو روستای تاشکوئیه شهرستان حاجی آباد و دوآب شهرستان بندرلنگه خبر داد و تشریح کرد: هدف از اجرای این طرح استقرار کاروان های سلامت در این روستاها و ارائه ویزیت و داروی رایگان بوده است که در حاشیه این طرح تعداد ۳۸۰ بسته نوشت افزار، ۲۱ بسته بهداشتی، ۶ تن آرد و ۱۹۰۰ عدد ماسک نیز توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان  در بخش دیگری از نشست خبری به اجرای طرح  آمران سلامت  با هدف دعوت از مردم برای مقابله با کرونا خبر داد و گفت: ۳۹۰ نفر از اعضاء جوان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در قالب ۱۳۰ تیم فعالیت کرده اند که در این راستا بسته های حفاظت فردی مقابله با کرونا برای افراد کم توجه به این مساله اهدا شد.

سلحشور همچنین از مشارکت گسترده این سازمان در اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی که به همت سازمان بسیج راه اندازی و با همکاری سایر دستگاه ها به مرحله اجرا رسید، که جمعیت هلال احمر استان هرمزگان توانست یک هزار و ۳۲۴ نفر روز  با سازماندهی یک هزار و ۱۲۶ تیم فعال در این طرح مشارکت داشته باشد.

وی همچنین از تاسیس و راه اندازی ۲۷۵ خانه هلال به عنوان هلا احمر کوچک در مناطق صعب العبور و دور افتاده استان هرمزگان خبر داد و افزود: در گام نخست توانسته ایم تعداد ۷۸۰۰ نفر از مردم روستایی را در جهت مقابله با مخاطرات آموزش دهیم.

عالی ترین مقام در جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت: در هفته هلال احمر سال جاری دو پروژه با اهمیت افتتاح می شود که بهره برداری از مجموعه پایگاه امداد و نجات شامل دو انبار امدادی به مساخت ۱۵ هزار متر مربع با هدف انبار منابع امدادی و بهره برداری از پایگاه خیر ساز امداد و نجات در منطقه رویدر شهرستان خمیر خواهد بود.

سلحشور در پایان از مشارکت این سازمان در مقابله با ویروس کووید ۱۹ در استان هرمزگان سخن گفت و خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر در بخش های مختلف ماموریت هایی را بر عهده گرفت و از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان با غربالگری و کنترل مسافران در مبادی ورودی و مبادی مرزی حضور فعال داشته است.

انتهای پیام/