افتتاح بیمارستان صحرایی در شهرستان بشاگرد+ تصاویر

+ پ -
افتتاح بیمارستان صحرایی در شهرستان بشاگرد+ تصاویر
در چهارمین رزمایش بزرگ تخصصی پزشکی محقق شد؛

افتتاح بیمارستان صحرایی در شهرستان بشاگرد+ تصاویر

صبح امروز بیمارستان صحرایی در شهرستان بشاگرد برپا شد و خدمات درمانی و بهداشتی رایگان به مردم محروم منطقه ارائه می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سرهنگ احمدرضا اکبری فرمانده مرکز بهداری جنوب در گفتگو با بشاگرد نیوز گفت: بعد از جنگ تحمیلی و به دنبال اجرای منویات مقام معظم رهبری و تدابیر فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مقرر شد بیمارستان‌های صحرایی جهت خدمت رسانی بهتر به مردم مناطق محروم راه‌اندازی شوند.

اکبری اظهار کرد: از سال ۱۳۷۶ این کار آغاز و تاکنون تعداد ۱۳۰ بیمارستان صحرایی در سراسر کشور راه اندازی شده است.

وی در خصوص نحوه راه اندازی بیمارستان های صحرایی، عنوان کرد: در ابتدا منطقه مورد نظر از حیث اپیدمیولوژیک، جمعیت، بیماری های شایع آن منطقه و … شناسایی و پس از انجام نیازسنجی با کمک سازه های صحرایی محل استقرار را مشخص کرده و تعدادی از نیروهای متخصص، فوق تخصص و پزشک عمومی در بیمارستان مستقر و به مدت یک هفته خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به مردم محروم منطقه ارائه می دهند.

فرمانده بهداری جنوب هدف از راه اندازی بیمارستان های صحرایی را ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم کشور عنوان کرد و گفت: چهارمین رزمایش بزرگ تخصصی پزشکی با نام “شهدای وحدت ۲ ” در چهار استان کشور شامل خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان انجام می شود، و حوزه ماموریت ما در استان هرمزگان شهرستان محروم بشاگرد است.

سرهنگ احمد رضا اکبری تصریح کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مرکز بهداری جنوب و بیمارستان شهید دکتر بقایی و همچنین سپاه هرمزگان از ۲۲ تا ۲۷ آذرماه، بیمارستان صحرایی در شهرستان بشاگرد برپا است و خدمات درمانی و بهداشتی رایگان به مردم محروم منطقه ارائه می شود.

وی افزود: بیمارستان مستقر در شهرستان بشاگرد ۳۲ تخته است و ۱۴ مطب در بخش درمانگاه این بیمارستان ویزیت می کنند.

فرمانده بهداری جنوب گفت: ۱۷ نفر نیروی پزشک متخصص و چهار نفر پزشک عمومی همراه با کادر درمانی در این بیمارستان مستقر هستند.

انتهای پیام/ م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff