اعمال محدودیت برای افراد بی سواد از سال آینده/ افراد آموزش‌پذير تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد قرار می گیرند
+ پ -
اعمال محدودیت برای افراد بی سواد از سال آینده/ افراد آموزش‌پذیر تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد قرار می گیرند

فرماندار شهرستان بستک گفت: در سال آینده صدور و تمدید گواهینامه رانندگی و نیز پروانه کسب برای افراد بی سواد منوط به اخذ و ارائه مدرک دوره سواد آموزی خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، میرمرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان بستک در حاشیه جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بستک  با اشاره به جایگاه علم و سواد آموزی در دین مبین اسلام از همه مدیران دستگاه های اجرایی، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی خواست در این خصوص تلاش نموده و با شورا ی پشتیبانی سوادآموزی همکاری و همراهی داشته باشند.

 
فرماندار شهرستان بستک تصریح کرد: کلیه مسئولین وظیفه دارند که برنامه های دولت در زمینه بیسوادی را در جهت خدمات رسانی به مردم به نحو مطلوب اجرا نمایند.
ایزدی پور بیان داشت: برای اطلاع رسانی، تشویق و فرهنگ سازی سوادآموزی و ریشه کنی بی سوادی باید از همه نهادها و ظرفیت های فرهنگی دستگاه ها بهره برد.
نماینده عالی دولت در شهرستان بستک با اشاره به محدودیتهای ایجاد شده برای بی سوادان  از سال ۹۵ افزود: صدور و تمدید گواهینامه رانندگی و نیز پروانه کسب برای افراد بی سواد منوط به اخذ و ارائه مدرک دوره سواد آموزی خواهد بود.
وی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نیز از سال ۹۵ مکلفند افراد آموزش‌پذیر بی‌سواد تحت پوشش خود را برای سوادآموزی به شورای پشتیبانی معرفی نمایند.
فرماندار شهرستان بستک یادآور شد: لازمه پیشرفت و توسعه هر کشور در مسایل مختلف افزایش میزان سواد در آن جامعه است که قطعا” این امر نیازمند بسیج اقشار مختلف برای افزایش سطح سواد می باشد.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff