اعلام اسامی لواشک‌ها و زغال‌اخته‌های تقلبی
+ پ -

سازمان غذا و دارو اسامی برخی واحدهای تولیدی تنقلات ترش اعم از انواع لواشک و زغال اخته را که به دلیل جعل و عدم دارا بودن اسناد بهداشتی، غیرمجاز شناخته شده‌اند را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، واحدهای تولیدی مواد غذایی که نام‌شان در ذیل می‌آید به علت جعل و یا عدم دارا بودن اسناد بهداشتی اداره کل فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز شناخته می‌شوند.

پیرو این اطلاعیه انواع میوه های فراوری شده لواشک با نام تجاری  کاوشکران شکوه سبز، لواشک میوه ای با نام تجاری  دادلی، لواشک زرد آلو و آلبالوی شرکت شهد دانه خوی با نام تجاری  ترش آلان و لواشک رولی با نام تجاری  ترشان، غیر مجاز و تقلبی هستند.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو،  همچنین آلوچه و برگه تولیدی شرکت زرین ترش با نام تجاری  زرین ترش، لواشک با نامهای تجاری ملیس، چلچله، باغشان امید، گل بین ، سانا،  پاک گل و  پایلا، لواشک نی دار با نام تجاری  پرهام، آلوچه تولیدی ملک زاده با نام تجاری  دلتا، آلوچه فراوری شده با نام های تجاری ارغوان و تک ستاره و لواشک لوله ای با نام تجاری  ستاره ماهان  را محصولات تقلبی و غیرمجاز معرفی کرد.

سازمان غذا و دارو با نام بردن از زغال اخته صنایع غذای هانی ترش با نام تجاری  هانی ترش، آلوچه و زغال اخته با نام تجاری  الوسان  به عنوان دیگر محصولات غیرمجاز، از کسانی که محصولات نامبرده را در سطح عرضه مشاهده می‌کنند خواست روابط عمومی سازمان غذا و دارو، معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور یا نیروی انتظامی را مطلع سازند تا نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام ات لازم صورت گیرد.

شماره تلفن ۶۶۴۰۵۵۶۹ روابط عمومی سازمان غذا و دارو آماده دریافت  اطلاعات در خصوص مراکز عرضه فراورده‌های غیر‌مجاز فوق الذکر است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff