اعلام آمادگی پنتاگون برای راه‌اندازی جنگ سایبری علیه ایران، چین، روسیه و کره شمالی
+ پ -
اعلام آمادگی پنتاگون برای راه‌اندازی جنگ سایبری علیه ایران، چین، روسیه و کره شمالی

لایحه بودجه دفاعی آمریکا که هفته جاری در کنگره آمریکا به تصویب رسید، چهار کشور چین، ایران، کره شمالی و روسیه را برای جنگ سایبری پنتاگون علیه آنها مشخص کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یکی از بخش‌هایی که در متن اصلاحیه لایحه بودجه دفاعی آمریکا در روزهایی اخیر به تصویب رسیده است، از الزام نمایندگان کنگره به پنتاگون درخصوص راه‌اندازی جنگ سایبری علیه رقبای این کشور حکایت دارد.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، در میان انبوه مواد و تبصره‌های هزار و سیصد صفحه‌ای «قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا (NDAA)»، که روز سه‌شنبۀ هفته جاری به تصویب نمایندگان رسید، ماده‌ای وجود دارد که خواستار تلاش وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برای افزایش توان جنگ سایبری این نهاد و جلوگیری از بروز کارزار عظیم این کشور با رقبای آن در فضای مجازی شده است.

به گزارش واشنگتن پست، در بند ۱۶۴۶ لایحه مذکور، بطور مشخص از کشورهایی نظیر ایران، روسیه، چین و کره شمالی بعنوان رقبایی نام برده شده است که فرماندهی سایبری پنتاگون باید بیش از همه در مقابل آنها از آمادگی بالایی برخوردار باشد.

در این بند آمده است: «فرمانده ستاد مشترک ارتش می‌بایست با هماهنگی مشاور ارشد امنیت سایبری، مجموعه‌ای از رزمایش‌های مربوطه را برای ارزیابی استراتژی‌ها، فرضیه‌ها و قابلیت‌های فرماندهی سایبری ایالات متحده به اجرا بگذارد تا بتواند مانع وقوع حملات سایبری تمام‌عیار با قدرت‌های خارجی همچون چین، ایران، کره شمالی و روسیه در سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ شود.»

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff