اعطای تسهیلات واحدهای صنفی تولیدی از محل تبصره ۱۸

رئیس اداره اصناف و تشکلهای صنفی سازمان صنعت،معدن وتجارت هرمزگان از  تسهیلات واحدهای صنفی تولیدی از محل تبصره ۱۸در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  یوسف ذاکری رئیس اداره اصناف و تشکلهای صنفی سازمان صنعت،معدن وتجارت هرمزگان پیش از ظهر امروز چهارشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد؛ با عنایت به فعالسازی فرآیند تسهیلات تبصره ۱۸ در سامانه بهین یاب با عنوان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال سال ۱۴۰۰واحدهای صنفی تولیدی می توانند نسبت به ثبت نام در سامانه بهین یاب در بخش مذکور اقدام نمایند. وی افزود: تسهیلات مذکور در قالب سرمایه ثابت و سرمایه گردش به واحدهای تولیدی صنفی تخصیص می یابدو  واحدهای موصوف می توانند با مراجعه به سامانه بهین  یاب و ثبت آمار تولید نسبت به ثبت تسهیلات مورد نظر اقدام نمایند.

ذاکری گفت:  نرخ سود تسهیلات ۱۲ الی ۱۵ درصد پیشنهاد گردیده و بعد از انعقاد قرارداد با بانکهای متعاقبا اعلام می گرددکه در بخش سرمایه ثابت هر متقاضی تا سقف یکهزار میلیارد ریال و در بخش سرمایه درگردش تا سقف ۵۰۰ میلیارد ریال قابلیت ثبت درخواست در سامانه بهین یاب را دارند.

وی ابراز کرد: اولویت اصلی پرداخت تسهیلات با آن دسته از متقاضیانی است که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار، مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه اندازی سریع، انجام نوسازی و بازسازی لازم و تثبیت و یا افزایش تولید و اشتغال باشند.

 رئیس اداره اصناف و تشکلهای صنفی سازمان صنعت،معدن وتجارت هرمزگان افزود: همچنین میزان تسهیلات قابل پرداخت به هر بنگاه‏ اقتصادی، براساس نیاز واقعی بنگاه و تأیید کارگروه استانی خواهد بود. مدت زمان برای سرمایه در گردش یک سال و برای سرمایه ثابت ( دوره مشارکت و تنفس حداکثر ۲ سال و برای دوره بازپرداخت حداکثر ۵ سال) مجموعا حداکثر ۷ سال می باشد.

انتهای پیام/