اعزام ۱۶۰ روحانی به مناطق شهری و روستایی میناب

حجت الاسلام محمد بنی خزاعی، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت: اعزام مبلغ براساس نیاز منطقه به حضور روحانیون صورت می گیرند که بااستقبال روزافزون مردم روبرو هستیم.

رییس اداره تبلغیات اسلامی میناب اظهار کرد: در ماه رمضان سال جاری 160 روحانی تبلیغی به مناطق مختلف میناب طی درخواست و استقبال مردم مومین و متدین اعزام می شوند.

وی افزود:به منظور بهره‌مندی مردم در مناطق مختلف شهرستان میناب از برکات ماه مبارک رمضان، برنامه‌های ویژه‌ای توسط اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار خواهد شد.

بنی خزائی عنوان کرد: مبلغین اعزامی از حوزه های علمیه قم و استان مجاور بوده و اولویت اعزام با روستا های دور افتاده و محروم است.

رییس اداره تبلغیات اسلامی میناب تاکید کرد: این روحانیون و مبلغین در مساجد، حسینیه ها، ادارات و هیئت های مذهبی فعالیت تبلیغی با موضوع،تشریح گام دوم انقلاب،تفسیر قرآن کریم ،احکام ،اقامه نماز جماعت،سبک زندگی اسلامی و آگاهسازی خانواده ها از تهدید و آسیب های فضای مجازی فعالیت خواهند کرد.

بنی خزاعی با بیان اینکه  ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای تبلیغ است، تصریح کرد: منبر در امر تبلیغ یک منبع مؤثر است و اصل بر این است که دامنه تفسیر قرآن نیز باز شود.

وی برگزاری آیین های مذهبی، محفل انس با قرآن و احیا لیالی قدر را از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این اماکن خواند و افزود: قبل از شروع ماه مبارک رمضان نیز، تمامی مساجد شهرستان با حضور مردم و مسئولان عطرافشانی و غبارروبی شد.

وی خاطر نشان کرد :سالانه بیش از۶۵۰روحانی به شهرستان میناب اعزام می شود و بالغ بر 86 روحانی در منطقه سکونت دارند.

انتهای پیام/