اعزام ۲۷ هزار زائر ایرانی به عتبات در ایام عرفه تا عید غدیر/ افزایش ۸ درصدی هزینه اعزام
+ پ -
اعزام ۲۷ هزار زائر ایرانی به عتبات در ایام عرفه تا عید غدیر/ افزایش ۸ درصدی هزینه اعزام

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از اعزام ۲۷ هزار زائر ایرانی به عتبات در ایام عرفه تا عید غدیر خبر داد و گفت: هزینه اعزام به عتبات در این ایام خاص، ۸ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ محسن نظافتی از اقدامات سازمان حج و زیارت برای اعزام زائران به عتبات در ایام عرفه و عید غدیر خبر داد و گفت: هم اکنون متقاضیان در سامانه ثبت‌نام کردند،‌ قرعه کشی انجام شده و ثبت‌نام در کاروان‌های هوایی و زمینی نیز به پایان رسیده است.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: در ایام عرفه تا عید غدیر حدوداً روزی ۲ هزار و ۷۰۰ زائر به عتبات اعزام می‌شوند که با احتساب میانگین دوره ۱۰ روزه تقریباً در کل این ایام ۲۷ هزار زائر ایرانی در عتبات حضور دارند.

وی تصریح کرد: طبق آیین‌نامه سازمان حج هزینه اعزام به عتبات در ایام خاص ۸ درصد افزایش پیدا می‌کند و به همین میزان در ایام خلوت کاهش پیدا می‌کند.

نظافتی ادامه داد: از آنجایی که ایام عرفه تا عید غدیر جزء ایام خاص محسوب می‌شود هزینه اعزام به عتبات در این ایام  به دلیل افزایش قیمت برخی از خدمات در عراق ۸ درصد افزایش پیدا می‌کند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: امسال اکثر کسانی که تقاضای اعزام به عتبات در ایام عرفه تا عید غدیر را داشتند جذب شدند و ما ظرفیت اعزام را تا ۵۰ درصد افزایش داریم و هم اکنون مشکل خاصی برای اعزام زائران نداریم.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff