اعدام شیخ نمر قلب دنیای اسلام را بدرد آورد/ اعدام شیخ نمر زمینه سقوط حاکمیت آل سعود را فراهم کرد
+ پ -
اعدام شیخ نمر قلب دنیای اسلام را بدرد آورد/ اعدام شیخ نمر زمینه سقوط حاکمیت آل سعود را فراهم کرد

علمای اهل سنت استان هرمزگان اععدام شیخ نمر عالم شیعه عربستان را محکوم کردند و انزجار خود را از عاملین این اقدام اعلام کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شبکه العربیه در خبری فوری اعلام کرد وزارت کشور عربستان  از اجرای حکم اعدام ۴۷ نفر از اشخاصی که مدعی شده تروریست هستند، خبر داد.

اعدام شیخ نمر قلب دنیای اسلام را بدرد آورد

شیخ حسین بازماندگان، عضو شورای روحانیت شهرستان بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز اعدام شیخ نمر راعمل غیر انسانی توسط حکومت آل سعود دانست و گفت: اعدام شیخ نمر نه تنها قلب دنیای اسلام را بدرد آورد و در جامعه ای که خود را خادم حرمین شرفین می دانند به جان مسلمانان تعرض می کنند.

 

وی با بیان اینکه به کدامین گناه باید یک عالم در دنیای اسلام به شهادت نائل گردد، اظهار کرد:عالمی که ندای وحدت و بیداری اسلامی را سر می دهد و ندای محکومیت استعمارگری ، افراط و تفریط سر می دهد توسط حکام آل سعود و به فرمان اسرائیل و آمریکا اعدام می شود.

 

بازماندگان تصریح کرد: جامعه اهل سنت و همه مسلمانان این اقدام ددمنشانه و وحشیانه آل سعود را محکوم می کند و از همه جامعه اسلامی خواستار آنیم ماهیت واقعی کسانی که ادعای خادمین شریفین را دارد را به مردم بشناسانند.

 

عاملین اعدام شیخ نمر مورد نفرت جامعه اهل سنت است

 

شیخ محمد صدیق بهجت ، رئیس شورای روحانیت شهرستان بندرلنگهدر گفتگو با خبرنگار هرمز  با محکومیت اعدام شیخ نمر در عربستان گفت: انسان بنیان خداوندی است و ریخن خون یک انسان بی گناه به ناحق محکوم است.

 

وی اظهار کرد:تمامی کسانی که در ایجاد این فتنه و کشتن عالم شیعه عربستان نقش داشتند مورد نفرت دنیای اسلام و اهل سنت قرار دارد.

 

بهجت تصریح کرد: علمای اهل سنت بندرلنگه این عمل غیر انسانی را محکوم می کنند و علمای دنیای اسلام وظیفه داررند تا کسانی که در لوای اسلام به کشتار مسلمانان و عالمان دنیای اسلام دست می زنند را به جهانیان معرفی کنند.

 

 

اعدام شیخ نمر زمینه سقوط حاکمیت آل سعود را فراهم کرد

شیخ احمد عالی زاده امام جمعه اهل سنت شهرک توحید بندرعباس در گفتگو با هرمز ضمن اظهار تاسف و تاثر نسبت به اعدام شیخ نمر گفت: آل سعود زمینه نا امنی منطقه و سقوط حاکمیت حاکم در شبه جزیره عربستان که خود را ملقب به خادمین حرمین می دانند بیش از پیش فراهم می کند.

عضو شورا روحانیت اهل سنت بندرعباس اظهار کرد: جامعه اهل سنت این عمل ال سعود را محکوم می کند که انسان ها را به خاطر عقایدشان اعدام می کنند چرا که انسان باید آزاد اندیش باشد و به دیدگاه و تفکرات یکدیگر احترام بگذارند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff