اعدام شيخ نمر جلوه اي از خشونت گرايي عربستان است
+ پ -
اعدام شیخ نمر جلوه ای از خشونت گرایی عربستان است

مشاور رئیس شورای عالی استانهای کشور در امور اهل سنت گفت : اعدام شیخ نمر پرده از اوج خشونت گرایی و تندرویی در اندیشه و تفکر دو خاندان حاکم بر عربستان یعنی آل سعود و آل شیخ برداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، شیخ علی ماهی گیر ، روحانی اهل سنت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده در ارتباط با اعدام شیخ نمر اظهار کرد : اگر چه پیش از این جلوه هایی از خشونت گرایی دولت عربستان در جهان اسلام مشاهده شده بود، اما انتظار می رفت با توجه به درخواست های مختلف صورت گرفته از اطراف و اکناف امت اسلامی، حکم اعدام این عالم دینی خویش را که در بین پیروان خود دارای احترام و جایگاه بالایی بود، متوقف سازد.
وی افزود :دستگاه حاکم بر این کشور در این مورد نیز بی توجهی خویش را به افکار عمومی جهان اسلام و درخواست های انجام شده نسبت به توقف حکم اعدام نشان داد.
مشاور رئیس شورای عالی استانهای کشور در امور اهل سنت ادامه داد: نامه های فراوانی از سوی شخصیت های جهان اسلام در خصوص توقف حکم شیخ نمر ارسال شد ، از جمله عضو مجمع فقهی مکه مکرمه که از روحانیون تراز اول اهل سنت ایران و عضو اتحادیه علمای مسلمان است، در این خصوص به حاکمان عربستان نامه نوشت آنان حتی جواب این نامه و نامه های دیگر را ندادند و دولت و حاکمان این کشور باید از این عمل انجام شده به خداوند قاهر پناه ببرند.

 

این چهره فرهیخته اهل سنت که صاحب تألیفاتی است، در ادامه اضافه کرد : هم اکنون چشم تیز بین امت اسلامی به کارهای  دولت و حاکمان عربستان بیش از هر زمان دیگری دوخته شده و بمباران های کشور اسلامی یمن که وارد دهمین ماه خود می شود را که با معیار بین المللی هم مغایر است با کنجکاوی دنبال می کنند و علاوه بر این نقش این کشور را در نا آرامی های کشورهای اسلامی از جمله سوریه با دقت دنبال می کنند.

 

ماهیگیر ضمن محکوم نمودن این حادثه تاسف برانگیز، این ثلمه وارد شده بر امت اسلامی را یک آزمایش الهی دانست و خاطرنشان کرد: در طول تاریخ شخصیت های زیادی در راه دفاع از اسلام و باورهای خویش اعدام شده اند به طور قطع شیخ نمر در این آزمایش سربلند بوده و ان شاءالله مأجور خواهند بود.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff