اعتیاد یکی از مهمترین و جدی ترین معضلات اجتماعی است
+ پ -
اعتیاد یکی از مهمترین و جدی ترین معضلات اجتماعی است

فرمانده انتظامی ابوموسی با اشاره به آثار مخرب پدیده اعتیاد در جامعه، گفت: اعتیاد یکی از مهمترین و جدی ترین معضلات اجتماعی است که گریبان جوانان ما را گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، سرهنگ هادیان فرمانده انتظامی ابوموسی به ارائه سخنرانی در خصوص مواد مخدر و پدیده شوم اعتیاد در مسجد  جامع پرداخت.
وی گفت: در طول ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران کشورمان هزینه های مادی و معنوی بسیار زیادی برای مقابله با گسترش مواد مخدر در منطقه انجام داده و تعداد زیادی از نیروهای نظامی و انتظامی کشور در این راه به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

سرهنگ هادیان با اشاره به آمار زنان معتاد در جامعه، اظهار کرد: آثار اعتیاد در زنان بیشتر از مردان و آثار مترتب از اعتیاد زنان بر خانواده و جامعه نیز بسیار گسترده تر و عمیق تر از اعتیاد مردان است. اعتیاد زنان با توجه به جایگاه محوری مادران در تربیت و اداره خانواده، فرزندان را با مخاطرات بیشتری مواجه می سازد.

فرمانده انتظامی ابوموسی با اشاره به آثار مخرب مصرف مواد مخدر، افزود: مواد مخدر به محض ورود به بدن، روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد. مصرف مواد مخدر می تواند حافظه و میزان توجه فرد و توانایی استدلال و برهان او را به طور کامل و یا نسبی مختل کند؛ مثلا قدرت تصمیم گیری او را در شرایط بحرانی کاهش و یا کلا از بین ببرد. با افزایش مصرف، شدت این تاثیرات بر بدن بیشتر می شود و فرد ناتوان تر از گذشته می شود.

سرهنگ هادیان با اشاره به نقش موثر خانواده در پیشگیری از اعتیاد فرزندان، تصریح کرد: خانواده ها نقش بسیار موثری در پیشگیری از مصرف مواد مخدر توسط فرزندان خود دارند. خانواده ها باید از فرزندان خود مراقبت نماید و ارتباط خوبی با آنها داشته باشند و این ارتباط را تقویت کنند. به فرزندان خود محبت نمایند و توجه جدی به ارزشهای دینی و تقویت پایه های ایمانی و اعتقادی فرزندان خود داشته باشند.

همچنین از طرف فرماندهی انتظامی ابوموسی بروشورهایی با موضوع انواع مواد مخدر در بین نمازگزاران توزیع شد و مطالبی نیز در خصوص مواد مخدر و آثار سوء مصرف آن از طریق ویدئو پروجکشن به نمایش درآمد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff