اعتیاد به فضای مجازی تهدید جدی بر بنیان و اصالت خانواده است
+ پ -
اعتیاد به فضای مجازی تهدید جدی بر بنیان و اصالت خانواده است

کارشناس رسانه هرمزگان اظهار کرد: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تاثیرات منفی در زندگی افراد جامعه و اصالت بنیان خانواده دارد و احتمال اعتیاد به آن بسیار است.

زهرا نوری ، کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به تاثیرات منفی شبکه های اجتماعی گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به همان اندازه که می تواند مثبت باشد تاثیرات منفی بسیاری دارند از جمله اپلیکیشن پیام رسانه تلگرام و یکی از تأثیرات منفی آن در زندگی افراد ، به خطر افتادن حریم خصوصی است.

این کارشناس رسانه اظهار کرد: جذابیت های فضای مجازی خطر اعتیاد نوجوانان را بهمراه دارد و جذابیت های فضای مجازی باعث می شود میزان کاربری آنها را بالا ببرد و نوجوانان مصرف گرا بار بیایند .
وی افزود :  بسیاری از نوجوانان به طور وسواس گونه ای گرفتار تلگرام شده اند از جمله نشانه های وابستگی نوجوانان به فضای مجازی می توان به کاهش اشتها ، خستگی ،  تغییر در عادات خواب مانند بیداری زود هنگام یا بیدار ماندن تا پاسی از شب ، نافرمانی و عصیان ، پرخاشگری ، وابستگی افراطی به دوستان مجازی ، مواجهه با مشکلات تحصیلی می تواند از نشانه های وابستگی نوجوانان و جوانان به فضای مجازی باشند .

نوری با توصیه به به والدین که فضای مجازی را جدی بگیرند، تاکید کرد : والدین  باید گوش به زنگ باشند و با مشاهده کوچکترین علایم خطر به فکر چاره ای برای حل مساله بیفتند .

این کارشناس رسانه خاطر نشان کردند : تمایل افراطی نوجوانان به فردگرایی و تنهایی با گذشت زمان ، موجب بروز افسردگی و انزوای اجتماعی در جوانان و نوجوانان می شود و شاید خود نوجوان نسبت به آن آگاهی نداشته باشد یا در صورت آگاهی آن را تایید نکند و تکذیب کنند خانواده ها گوش به زنگ باشند .

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff