تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 308796
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۸| تعداد نظرات :۱ دیدگاه
پ
یادداشت:

اعتکاف؛ مقدم داشتن رضای الهی بر هوای نفس است

ما بایستی تسلیم هوای نفس نشویم ما باتمرین مراقبت ازخود که رضای الهی وخواست الهی را بر هوای نفس معتکفین مقدم می دارند می توانیم ازاین فرصت بیشترین بهره را ببریم.

اعتکاف؛ مقدم داشتن رضای الهی بر هوای نفس است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  میناب جنوب مسئول بسیج رسانه استان هرمزگان با اشاره به قرار گرفتن جوانان در مسیر بندگی و عبودیت با شروع مراسمات معنوی اعتکاف در هرمزگان متن یادداشت خود را این طور نوشت: قرارگیری در مسیر اعتکاف می تواند درسی باشد برای خودآن عزیزان وبرای ما ها که شاید توفیق حضور را بدست نیاورده باشیم.

 

آدم غبطه می خورد به حال جوانان عزیزمان که درحال اعتکاف هستند و دارند با عمل خود به ما یاد می دهند که ما هم در مسیر عرفان و معنویت قرار بگیریم.

 

از آنجایی که  تدین جامعه ،تدین جوانان ما،می تواند جامعه را کمک کند نبایستی این خیال را بکنیم که متدین شدن جوانان ،اثرش فقط درروزهای اعتکاف ودرمساجد است، اگرملتی جوانانش متدین باشند ازهرزگی دور خواهند شد.

 

پس اگر استعداد ها  درهمه حوزه ها درعلم ،درفعالیت های سیاسی درفعالیت های اجتماعی به کار افتد کشور پیشرفت می کند چرا که روحیه معنوی و تدین نقش بسیار مهمی در ارتقاء ملت و جامعه دارد.

 

ماه رجب ماه عبادت است ماه توسل به پروردگار است ماه تضرع است.پس با خدا ارتباط مان را قوی کنیم تا درمیدان های زندگی بتوانیم با اراده ی محکم وارد هرمیدانی شویم.

 

اعتکاف بیشتر یک کارفردی است این فرصت بزرگی است برای ما که حداقل اگر توفیق حضور دراین جمع ها را پیدا نکردیم نام خود را در پوشش دهندگان رسانه ای ومطبوعاتی ثبت وضبط کنیم .

 

دعای ماه رجب ،اعتکاف ماه رجب ،نمازماه رجب،همه وسیله ای است برای اینکه ما بتوانیم دل وجان خود را صفا وطراوتی داده باشیم.

 

سیاهی ها  تاریکی ها وگرفتاری ها را ازخود دور کنیم وخودمان را روشن سازیم چرا که اعتکاف؛ مقدم داشتن رضای الهی بر هوای نفس است برای دور جستن هر نوع پلیدی و سیاهی از دل.

 

خوب است همچنان که معتکفین وقت می گذارند ما نیز مجالی به خود بدهیم وقت بگذاریم وازاین جوانان یادبگیریم ، قرآن بخوانیم،نهج البلاغه وصحیفه سجادیه که واقعا کتاب معجزنشانی است مطالعه ودرآن تامل کنیم چرا که صحیفه سجادیهفقط دعا نیست ،درس است،پر ازمعارف است.

 

 

انتهای پیام/d

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=308796
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

One comment on “اعتکاف؛ مقدم داشتن رضای الهی بر هوای نفس است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,222 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل