اعتماد به غرب سرابی که ما را تشنه‌تر می‌کند

صادقی یکی از کارشناسان مسائل سیاسی گفت: اعتماد به غرب مثل یک سراب است که هر چه جلوتر می رویم ما را تشنه تر می کند اما به آبی دست پیدا نمی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت صادقی کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز پیرامون عدم اعتماد به غرب اظهار کرد: برای شروع هر مطلبی باید پیش زمینه ای داشته باشیم که درخصوص چرایی عدم اعتماد به غرب در ابتدا به استناد بیانات مقام معظم رهبری بعنوان راهنما و راهگشای این مساله خواهم پرداخت. معظم له فرمودند: «هرجا پیشرفت کارها را در این مدت منوط به آمریکا و غرب داشتید موفق نبودید و هر  کجا بر توان داخلی تکیه کردید موفق بودید در حالی که نباید به دشمن اعتماد کرده و تضمین های آن ها را باور کنیم».

وی با بیان اینکه اعتماد به غرب مثل یک سراب است که هر چه جلوتر می رویم ما را تشنه تر می کند اما به آبی دست پیدا نمی کنیم، افزود: چرا که غربی ها نه تنها هیچ کمکی به ما نمی کنند بلکه هرکجا و به طریقی توانسته اند ضربه زدند و غرب و آمریکا همیشه مقابل ایران زیاده خواه بوده اند.

این کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان ادامه داد: اگر به چند سال به عقب برگردیم خواهیم دید که در تمامی اغتشاشات سالهای ۸۸،۹۶،۹۸ و براندازی نظام رد پای این شیاطین در میان است چرا که آنها دوست ندارند کشور ما پیشرفت کند .

صادقی همچنین اضافه کرد: از دیگر دلایل عدم اعتماد به غرب، خروج آمریکا از برجام است که برای ملت ایران روشن  شد تا بداند چه مسیری را باید در پیش بگیرد و چه کار باید بکند. در مباحث مذاکره  ملت ایران بهتر می تواند جایگاه تاریخی و ارتباطش را تنظیم کند و از سراب های ساختگی توسط بعضی افراد جلوگیری کرد.

وی در ادامه گفت: پس نتیجه می گیریم بهترین کار؛ اعتماد به جوانان نخبه و دانشمند ایرانی است که در تمامی زمینه ها از جمله هسته ای ، نفت،  پتروشیمی و غیره می باشد که در طی این چند سال با رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری رو به پیشرفت هستیم.

انتهای پیام/