اعتماد به آمریکا مساوی با بدبختی و فلاکت است
+ پ -
اعتماد به آمریکا مساوی با بدبختی و فلاکت است

امام جمعه جاسک گفت:اعتماد به آمریکا مساوی است با بدبختی و فلاکت به تمام کلمه و بی اعتمادی به امریکا برابر با عزت و سربلندی است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل ازمکران نیوز ؛حجت الاسلام جواد غلامی در خطبه های نماز جمعه این هفته جاسک با توصیه به خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد:اگر میخواهید به یک چیز ارزشمند دست یابید بایستی به خداوند  توکل کنید و بدون تکیه و توکل به خدا،انسان به هیچ چیزی دست چیزی دست پیدا نمیکند.

 

غلامی به  ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ارتش رژیم شاهنشاهی که پیکره اصلی آن را جوانان برومند و خانواده‌های مسلمان و اغلب انقلابی تشکیل می‌داد، به ندای آسمانی رهبر انقلاب امام راحل لبیک گفتند و هم‌صدا با ملت در براندازی نهایی رژیم پهلوی به دژ محکم و ارتش انقلابی پیوستند و امروز ارتش حافظ نام انقلابی است  و همچنین ۲ اردیبهشت ۱۳۵۸ سالروز تاسیس سپاه پاسداران است.

 

وی افزود:برخی که اول انقلاب می خواستند ارتش را منحل کنند که امام اجازه این کار را ندادند و همانها امروز مخالف پیشرفتهای موشکی ما هستند.

 

امام جمعه جاسک گفت: امروز ارتش و سپاه نماد قدرت و اقتدار هستند و تا نقطه ای باید پیش بروند که هیچ دشمنی نتواند در استقلال و استحکام و یکپارچگی و تمامیت ارضی ما طمع کند.

 

وی با بیان اینکه  مردم  نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دوست دارند گفت:  با توجه به اینکه تهدیدات از سوی دشمنان انقلاب هر روز شدت بیشتری به خود می گیرد. لازم است نیروهای مسلح، ارزشمدار و رسالت محور توانمندی های خود را هر چه بیشتر روز آمدتر کنند و از هیچ گونه جنگ روانی و تبلیغات دروغین بدخواهان داخلی و خارجی نهراسند و در راستای تقویت بنیه دفاعی کشور در همه عرصه  فعالیت داشته باشند.

 

خطیب جمعه جاسک در بخش دیگری از سخنانش  به روز جهانی هموفیلی و بهداشت اشاره کرد و گفت:در بهداشت سنتی ما، پرهیز مقدم بر درمان است و بایستی نوع خوراک و تحرک ما با جسممان تناسب داشته باشد چرا که در طب سنتی ما ابتدا سیستم بدن را شناسایی می کنند سپس دارو تجویز میکنند.

 

غلامی با تاکیدبر  اینکه ازدواجهای فامیلی موجب بیماری هموفیلی می شود خاطرنشان کرد:بایستی مردم سعی کنند از ازدواجهای در هم تنیده فامیلی اجتناب کنند زیرا با پرهیز از این کار کمتر به اینگونه بیماریها دچار شده و جامعه سالمتری خواهیم داشت.

 

خطیب جمعه جاسک در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به میلاد حضرت علی (ع) و فرایض ماه رجب و اعتکاف افزود:جوانان یک فصل خودسازی را در چند روز اعتکاف رقم بزنند و بایستی در ایام اعتکاف و در فضایی معنوی، با رها کردن خود از امورات دنیوی، خالصانه به ذکر دعا و غبادت بپردازند.

 

وی با تاکید بر ضرورت تبیین فلسفه اعتکاف در جامعه، ادامه داد: اگر مواظب دست و پا و گوشمان باشیم می توانیم حقایق را ببینیم.

 

غلامی تصریح کرد:همه باید مواظب باشیم در این ماه رجب با اعتکاف، و حمایت از اعتکاف و با کارهای خیر چشم و گوش خود را باز کنیم.

 

وی همچنین با اشاره به بد عهدی آمریکا در مساله برجام خاطر نشان کرد: این روزها آمریکا با روش های مختلف بدعهدی خود در مساله برجام را به منصه ظهور گذاشته و بنای ناسازگاری دارد.

وی افزود: استکبار جهانی و همدستانش بر این باورند که می توانند با اعمال تحریم، مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی را از پای در بیاورند اما این ملت نشان داده اند که تحریم ها، زمینه ساز فرصت ها در کشور بوده و پیشرفت های امروز ایران، نتیجه اعمال تحریم است.

امام جمعه جاسک تصریح کرد:سیاست اقتصادی امریکا بر مبنای جنگ و کشتار استوار است و افزایش بهای نفت مساویست با ضعف امریکا،پس ارزان شدن نفت به نفع امریکا و ایادی آن است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff