اعتكاف يك عبادت نيست بلكه مجموعه اي از بهترين عبادت های خداست
+ پ -
اعتکاف یک عبادت نیست بلکه مجموعه ای از بهترین عبادت های خداست

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: اعتکاف یک عبادت نیست بلکه مجموعه ای از بهترین عبادت های خداوند برای بندگان است اعتکاف فرصتی است برای پاک نمودن زنگارهای دل و کسب زاد و توشه سفر آخرت و در حقیقت ورود به عرصه جهاد اکبر و مبارزه با نفس است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری ضمن تبریک ولادت باسعادت مولای متقیان حضرت امام علی (ع) و گرامیداشت ایام البیض در خطبه های نماز جمعه شهرستان سیریک افزود: حضرت علی (ع) اول کسی بود که در فضای جاهلیت به حقانیت اسلام پی برد و اولین شخصی بود که شهامت کسر اصنام جاهلی را داشته و به رسول اکرم (ص) ایمان آورد و این تنها یک سبق زمانی نبود بلکه سبق های وافری را به همراه داشت که در هیچ انسان زمینی بجز علی (ع)وجود نخواهد داشت.

 

امام جمعه شهرستان سیریک ابراز داشت: انسان دارای نیازمندیهای مختلف مادی و معنوی در جهان آفرینش است و خداوند متعال برای تامین نیازهای معنوی بشر، عبادات را نوعاً به صورت واجب و مستحب تشریح نموده است و تنوع در عبادت به دلیل نیازهای گوناگون بشریت ایجاد کرده  است.

 

صفایی حائری اظهار کرد: اعتکاف یک عبادت نیست بلکه مجموعه ای از بهترین عبادت های خداوند برای بندگان است  اعتکاف فرصتی است برای پاک نمودن زنگارهای دل و کسب زاد و توشه سفر آخرت و در حقیقت ورود به عرصه جهاد اکبر و مبارزه با نفس است .

 

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به شکست حمله نظامی امریکا به ایران در صحرای طبس در سال ۱۳۵۹ تصریح نمود: امریکا همیشه برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک دشمن است و تا وقتی از اسرائیل و سیاست های خصمانه و زورگویی و  استبدادی در حاکمیت آن حکمفرماست امریکا هیچ وقت قابل اعتماد نیست و همیشه یک دشمن قدار است.

 

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری اضافه کرد: شورا در جامعه اسلامی ما یک نهاد مقدس برای خدمت و تلاش برای رفع مسائل و مشکلات حوزه های مختلف اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی و مدنی است تا مردم بتوانند در راستای سرنوشت و آینده خود مشارکت و سهیم باشند که این شورا و مشارکت مردمی حاکم در نظام ما در دنیا بی همتا و مثال زدنی است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff