اعتراض ایران به عدم صدور روادید برای هیأت ایرانی توسط عربستان/اتخاذ هر تصمیمی بدون مشارکت هیأت سیاسی ایران در جده، فاقد اعتبار است
+ پ -
اعتراض ایران به عدم صدور روادید برای هیأت ایرانی توسط عربستان/اتخاذ هر تصمیمی بدون مشارکت هیأت سیاسی ایران در جده، فاقد اعتبار است

مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌الملل وزارت امور خارجه با اعتراض به عدم صدور روادید برای هیأت ایرانی توسط دولت عربستان گفت: هر تصمیمی که بدون مشارکت هیأت سیاسی ایران در جده اتخاذ شود، فاقد هرگونه رسمیت و اعتبار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌الملل وزارت امور خارجه با اشاره به صادر نشدن روادید برای هیأت ایرانی از سوی دولت عربستان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران درخصوص رفتار خلاف قانون و تبعیض‌آمیز عربستان سعودی در صادر نکردن روادید برای هیأت جمهوری اسلامی ایران به‌منظور شرکت در اجلاس مقامات ارشد اعضای سازمان همکاری اسلامی در جده، مراتب اعتراض خود را به مراجع ذیربط اعلام کرده است.

وی تاکید کرد: هر تصمیمی که بدون مشارکت هیأت سیاسی جمهوری اسلامی ایران در جده اتخاذ شود، فاقد هرگونه رسمیت و اعتباری خواهد بود.

بعیدی‌نژاد ابراز امیدواری کرد عربستان سعودی با اتخاذ سیاستی واقع‌بینانه این امکان را فراهم کند که سازمان همکاری اسلامی به جای پرداختن به موضوعات فرعی، به مباحث دارای اولویت جهان اسلام مانند فلسطین، تروریسم، فرقه‌گرایی و مشکلات مشترک امت اسلامی بپردازد.

اجلاس مقامات ارشد سازمان همکاری اسلامی که پیش‌نویس اسناد و قطعنامه‌های اجلاس آینده سران این سازمان در استانبول را آماده می‌کند، امروز و فردا به ریاست ترکیه درجده برگزار می‌شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff