وقتی عالی‌ترین مقام اجرایی هرمزگان از دایره قانون خارج می‌شود/ اعتراض استاندار به رد صلاحیت‌ها
+ پ -
وقتی عالی‌ترین مقام اجرایی هرمزگان از دایره قانون خارج می‌شود/ اعتراض استاندار به رد صلاحیت‌ها

استاندار هرمزگان نسبت به آنچه برخورد سلیقه‌های جناح خاص با موضوع انتخابات دانست به روند رد صلاحیت‌ها اعتراض کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، جاسم جادری، استاندار هرمزگان در اولین واکنش انتخاباتی به روند نظارت بر انتخابات از سوی شورای نگهبان ضمن اعلام اینکه انتظار چنین برخوردی را نداشتیم ،گفت: مفهوم انتخابات حضور سلایق مختلف در یک فضای رقابتی است و نمی‌توان با چنین نگاه تنگ نظرانه‌ای به توسعه و پویایی کشور کمک کرد.
وی در اظهاری عجیب و خارج از ضوابط قانونی نظارت شورای نگهبان را برخورد تنگ نظرانه خوانده در حالی که استاندار به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی استان باید از اظهار نظری اینچنینی که فضای انتخابات را تحت تأثیر قرار می‌دهد پرهیز کند.
استاندار هرمزگان رد صلاحیت‌ها را تند و بر خلاف مصالح کشور دانسته و گفته است: رد صلاحیت‌ها با شعار مشارکت حد اکثری همخوانی ندارد.
قانون برای رد صلاحیت شده ها راهکار دارد و نامزدها در مدت تعیین شده باید اعتراض خود را برای بررسی مجدد تحویل شورای نگهبان دهند اما اینکه به جای نامزدها ، استاندار به عنوان مجری انتخابات داد اعتراض سر می دهد جای سوال دارد.
اینکه چه کسانی مد نظر استاندار هرمزگان بودند و رد صلاحیت شدند در اظهارات نماینده عالی دولت در هرمزگان به آن اشاره نشده اما آنچه واقعیت دارد این است که با نگاهی به افراد تأیید صلاحیت شده مشاهده می‌شود تمامی سلیقه‌ها و جناح‌ها در انتخابات پیش روی هرمزگان نماینده دارند هرچند ممکن است آنان نماینده مقام عالی استان نباشند.
از مدت‌ها پیش شایعات و واقعیاتی مبنی بر حساسیت استاندار هرمزگان نسبت به حفظ برخی مهره‌ها در فضای مجازی مطرح می‌شد و برخی مشاورین وی با ذکر نام از کاندیدی خاص حمایت کرده بودند و در سخنرانی جادری در بستک موضوع حمایت مردم از افراد همسو با سیاست‌های دولت مطرح شده بود اما این سخنان استاندار می‌تواند دلیل همه آن اما و اگرها را به خوبی بیان کند.

منبع دانا

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff