اعتبار کارت هوشمند شهروند الکترونیک متولدین قشم ۵ ساله شد

سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال سازمان منطقه آزاد قشم از پنج ساله شدن زمان اعتبار کارت هوشمند شهروند الکترونیک متولدین قشم خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رامین جعفرپور سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام این مطلب اظهار کرد: از آغاز اجرای این طرح در سال ۱۳۹۰ تا کنون  ۷۸هزار و ۴۲۰ نفر شامل  ۵۸هزار و ۷۲۳ نفر مرد و  ۱۹هزار و ۶۹۷ نفر زن در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: از کل افراد ثبت نام کننده در این سامانه افزون بر ۲۸هزار و ۶۲۰ نفر یعنی ۳۶درصد آنها متولدین قشم هستند.

سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال سازمان منطقه آزاد قشم، فعال بودن کارت هوشمند شهروند الکترونیک را از شرایط پنج ساله شدن اعتبار آن اعلام کرد و گفت: متولدین قشم از زمانی که در سامانه شهروندی عضویت آنان تمدید شده و کاربری آنان فعال بوده باشد، شامل این افزایش اعتبار اتوماتیک به مدت ۵ سال می شوند.

رامین جغفرپور یادآور شد: در حال حاضر داشتن این کارت برای دریافت تخفیفات عوارض ورود و خروج از جزیره قشم، ثبت پلاک خودرو و شماره گذاری، امور مربوط به اصناف و … کاربرد اساسی دارد.

طبق آخرین سرشماری سراسری کشور در سال ۱۳۹۵جمعیت کل جزیره قشم ۱۴۸۹۹۳ نفر است که از این تعداد ۶۶٬۸۰۱ نفر در نقاط شهری و ۸۲۱۶۰ نفر هم در نقاط روستایی سکونت دارند.

انتهای پیام/