اعتبار چهار میلیاردی برای اجرای طرح گمپینگ تالاب آذینی واگذار شد

فرمانداری شهرستان سیریک گفت: مبلغ ۴ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی برای تالاب بین المللی آذینی شهرستان سیریک واگذار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در بازدید از تالاب آذینی افزود: این اعتبارات برای اجرای طرح گمپینگ و توسعه خدمات گردشگری تالاب بین المللی آذینی شهرستان سیریک است.

وی اظهار کرد: برای توسعه زیر ساخت های مجموعه تالاب بین المللی آذینی شهرستان سیریک تا کنون بیش از شش میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی واگذار شده است.

پرتابیان یادآور شد: تالاب آذینی شهرستان سیریک یکی از تالاب های بین المللی هرمزگان است که در کنوانسیون رامسر به ثبت جهانی رسیده است .

این مسئول خاطرنشان کرد: این تالاب در ٣۵ کیلومتری شهر سیریک واقع شده و از شگفت انگیزترین تالاب های گرمسیری کشور محسوب می شود و دارای مجموعه ای از جنگل های مانگرو با دو گونه برتر حرا و چندل است.

سرپرست فرمانداری سیریک ابراز کرد: این رویشگاه جنگلی به لحاظ تنوع اکولوژی و موقعیت جغرافیایی خاص، زیستگاه ارزشمند گونه های جانوری و گیاهی بوده و یکی از نواحی مهم تخم ریزی انواع آبزیان و محل  زمستان گذرانی پرندگان در معرض خطر انقراض، همچون پلیکان پا خاکستری، حواصیل خاکستری، اکرت بزرگ و اکرت ساحلی، گیلانشاه ابرو سفید و گیلانشاه حنایی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح کرد: تالاب آذینی یک پهنه ماندآبی گلی و ماسه ای و بین جزر و مدی با خورهای بزرگ و کوچک و جزایر متفرقه است که توسط جنگل های حرا و چندل در حد فاصل دو رودخانه گر و هیوه پوشیده شده است.

انتهای پیام/