تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 555624
تاریخ انتشار:جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مدیرعامل جدید اتحادیه مؤسسات قرآنی هرمزگان عنوان کرد؛

اعتبار تخصیص یافته به مؤسسات قرآنی باید به حداکثر خود برسد / نگاه عادلانه مجلس شورای اسلامی نسبت به فعالیت‌های قرآنی

ناصری گفت: اعتبار تخصیص یافته به مؤسسات قرآنی باید در لایحه بودجه به حداکثر خود برسد و نگاه مجلس شورای اسلامی نسبت به فعالیت‌های قرآنی عادلانه باشد.

اعتبار تخصیص یافته به مؤسسات قرآنی باید به حداکثر خود برسد / نگاه عادلانه مجلس شورای اسلامی نسبت به فعالیت‌های قرآنی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت استان هرمزگان در بندرعباس برگزار شد، در این جلسه از زحمات محمدحسین لاله زاری، مدیرعامل سابق اتحادیه قدردانی و عماد ناصری به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شد.

در همین رابطه عماد ناصری، مدیرعامل جدید اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت هرمزگان، در تشریح برنامه‌های آینده خود برای این اتحادیه، اظهار کرد: در هماهنگی و همکاری مؤسسات سراسر هرمزگان جهت پیشرفت و پیشبرد فعالیت‌های قرآنی در سطح استان تلاش خواهیم کرد همچنین پیگیر اجرای طرح همیار مؤسسات در جهت در اختیار گذاشتن تجربیات مؤسسات فعال استان و کشور به مؤسسات ضعیف و بدون برنامه نیز هستیم.

مدیرعامل جدید اتحادیه مؤسسات قرآنی هرمزگان افزود: تعامل با اتحادیه‌های دیگر استان‌ها و استفاده از تجربیات آنان، تشکیل شورای تخصصی فعالیت‌های قرآنی با حضور اندیشمندان و نخبگان قرآنی، استفاده از اساتید بومی و به نام استان در جهت آموزش و ارتقاء سطح قاریان و حافظان استان و توانمندسازی مؤسسات قرآنی در ترویج سبک زندگی اسلامی و امر ازدواج از جمله طرح‌ها و برنامه‌ها برای پیشرفت مؤسسات قرآنی است.

ناصری ادامه داد: با کمک هیئت‌مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی هرمزگان و پیگیری امور، تدابیری جهت امدادرسانی به مؤسسات آسیب‌دیده از کرونا و رفع مشکلات آنان اندیشیده می شود، بیمه فعالان قرآنی نیز از جمله دغدغه‌هایی بود که قبل از این سمت هم  پیگیرش بودیم و از این پس نیز با جدیت بیشتری آن را پیگیری خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه به سالروز شهادت سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی نزدیک می‌شویم، از اولین برنامه‌های اتحادیه برگزاری مراسم بزرگداشتی برای این شهید والامقام خواهد بود، همچنین در نظر داریم در این روز، یک پویش ختم صلوات و ختم قرآن برای شادی روح آن بزرگوار توسط مؤسسات قرآنی راه‌اندازی کنیم.

تلاش ما دیده شدن استعداهای قرآنی است

ناصری افزود: استعدادهای قرآنی خوبی در هرمزگان داریم که خوشبختانه در استان توسط مؤسسات فعال، شناسایی شده و در حال پرورش هستند، در جهت شکوفایی و دیده شدن این استعدادها تمام توان خود را به کار می‌بندم، اعتبار تخصیص یافته به مؤسسات قرآنی باید در لایحه بودجه به حداکثر خود برسد و نگاه مجلس شورای اسلامی باید نسبت به فعالیت‌های قرآنی عادلانه باشد و این موضوع را به صورت مستمر از طریق نمایندگان استانی پیگیری خواهم کرد.

مدیرعامل جدید اتحادیه مؤسسات قرآنی هرمزگان خاطرنشان کرد: با تعاملی که با اداره کل اوقاف هرمزگان خواهیم داشت، پویش وقف مشارکتی با نیت قرآنی را در هرمزگان و بین مؤسسات قرآنی راه‌اندازی خواهیم کرد تا بتوانیم با افزایش موقوفات قرآنی در راستای توانمندسازی مؤسسات گام برداریم، در این راستا ایجاد پروژه‌های عمرانی درآمدزا با استفاده از ظرفیت موقوفات پیش‌بینی خواهد شد.

ناصری افزود: همچنین با تفاهم‌نامه‌ای که با اداره کل اوقاف در جهت رفع مشکل مکان ثابت برای مؤسسات سطح استان منعقد خواهیم کرد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه جهت برگزاری کلاس‌ها و فعالیت‌های مؤسسات قرآنی در اختیار این عزیزان قرار خواهد گرفت تا ان‌شاءالله در آینده دیگر هیچ مؤسسه‌ای با مشکل فضا و امکانات مواجه نباشد.

وی بیان کرد: هرمزگان از جمله استان‌هایی است که محرومیت بر آن سایه افکنده به همین جهت از اتحادیه کشوری درخواست حمایت مضاعف و بررسی ویژه و نگاه مثبت به هرمزگان را داریم تا فعالیت‌های مؤسسات قرآنی این استان بیش از پیش در سراسر کشور دیده شود.

فضای مجازی و خبرگزاری‌ها فرصت مناسبی جهت اطلاع‌رسانی عملکرد اتحادیه هستند

ناصری اظهار کرد: متأسفانه در استان هرمزگان حوزه فعالیت‌های قرآنی به صورت جزیره‌ای عمل می‌شود و بین  اجزاء قرآنی ناهماهنگی ناراحت‌کننده‌ای برقرار است، باید هماهنگی لازم بین مؤسسات و نهادهای قرآنی را برای هماهنگی در فعالیت‌ها ایجاد کنیم تا با نهادهای مختلف از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و دیگر متولیان امورات قرآنی، ارتباطات و تعاملات مؤثر بیشتری برقرار کنم.

وی با تأکید بر اینکه یکی از رسالت‌ها و مأموریت‌های اتحادیه مؤسسات قرآنی این است که قرآن را به صورت کامل و با برنامه‌ریزی صحیح وارد بدنه جامعه کنیم، افزود: اتحادیه باید در جهت ایجاد محبت و مودت در مؤسسات، برنامه‌ای راهبردی داشته باشد، متأسفانه در حال حاضر مؤسسات سطح استان یا با هم رابطه‌ای ندارند و یا در رقابت هستند.

مدیرعامل جدید اتحادیه مؤسسات قرآنی هرمزگان با اشاره به اینکه این نوید را به مؤسسات قرآنی هرمزگان می‌دهم که اتحادیه جدید با موجی از فعالیت‌ها در کنار مؤسسات خواهد بود و تغییرات خوبی را احساس خواهند کرد، افزود: فضای مجازی و خبرگزاری‌ها فرصت مناسبی جهت اطلاع‌رسانی عملکرد اتحادیه هستند و باید از این ظرفیت استفاده شود. یکی از مشکلات مؤسسات، تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده و از اقدامات مهم اتحادیه باید احیا و بازگشت مؤسسات به فعالیت‌های گذشته‌شان باشد.

ناصری با اشاره به اینکه در پیشبرد اهداف اتحادیه مؤسسات قرآنی هرمزگان از پیشکسوتان، به عنوان هادیان قرآنی استان بهره خواهیم برد، عنوان کرد: این اتحادیه نیاز به یک مرکز تولید فکر، سیاست، محتوا، برنامه‌ریزی و مدیریت واحد دارد و باید با همکاری همه ارگان‌ها این مأموریت صورت بگیرد. یکی از دغدغه‌های مهم ما بازگشت هویت واقعی اتحادیه مؤسسات قرآنی در جامعه است، ما نیاز جدی داریم که اتحادیه به استاندار و مسئولان استانی معرفی شود تا برنامه‌ها و فعالیت‌هایمان راحت‌تر و با مشکلات کمتری پیش رود.

پرداخت ۱۰ میلیون تومان تسهیلات به ۱۰ موسسه قرآنی

وی ادامه داد: در نظر داریم از طریق ارتباط با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد برکت در خصوص کارآفرینی و کمک به مؤسسات اقداماتی انجام دهیم. همچنین نیاز به عضویت اتحادیه در شورای فرهنگ عمومی استان داریم که از طریق مکاتبه و رایزنی با دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در هرمزگان و  استانداری پیگیری خواهد شد، تعیین تکلیف مؤسساتی که بعد از چندین سال پروانه فعالیت دریافت نکرده‌اند را نیز پیگیری خواهیم کرد.

مدیرعامل جدید اتحادیه مؤسسات قرآنی هرمزگان تصریح کرد: با پیگیری‌های مدیرعامل سابق اتحادیه و اعضای هیئت‌مدیره، حدود یک ماه پیش در پی رسیدگی به مؤسسات آسیب‌دیده از کرونا، مبلغ ۵۰ میلیون تومان به حساب ۵۰ موسسه قرآن و عترت استان واریز شد. همچنین برای مؤسسات با فعالیت بالا و دارای عملکرد خوب و مثبت که توسط بازرسان مؤسسات پایش شده‌اند، تسهیلاتی به مبلغ ۱۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد در نظر گرفته شده که تا ۱۰ روز آینده به ۱۰ موسسه پرداخت می‌شود، امید است بتوانیم در آینده به مؤسسات بیشتری این تسهیلات را اختصاص دهیم.

به گزارش هرمز؛ در حال حاضر «ناصر جعفرزاده» رئیس، «معصومه امیرزاده» نایب‌رئیس، «راضیه خدیر» منشی، «عماد ناصری» مدیرعامل و «رضا ساعد» و خانم «غلامحسینی» اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت استان هرمزگان هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=555624
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,120 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی