اعتبارات ویژه‌ برای توسعه کشت‌های نوین کشاورزی هرمزگان اختصاص می‌یابد

استاندار هرمزگان با اشاره به بازدید از پروژه‌های مختلف زیرساختی و اقتصادی شهرستان رودان گفت: افزایش بهره‌وری آب از اولویت‌های اصلی در استان است و در این راستا اعتبارات ویژه‌ای برای توسعه کشت های نوین کشاورزی درنظر گرفته‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مهدی دوستی استاندار هرمزگان جمعه شب در نشست شورای اداری شهرستان رودان با اشاره به پیگیری افزایش صادرات محصولات تولیدی کشاورزی هرمزگان از طریق برگزاری نشست و گفت‌وگو با سفرای کشورهای مختلف، افزود: تمام توان خود را در این راستا به کار گرفته‌ایم و همچنین پیگیر راه‌اندازی خط حمل و نقل هوایی کالا و محصولات کشاورزی در هرمزگان هستیم و تامین اعتبارات مالی برای افزایش توانمندی بخش کشاورزی از دیگر اقدامات در این بخش است.
وی با اشاره به توانمندی‌های بخش معدن در شهرستان رودان، تصریح کرد: ایجاد بنگاه‌های کوچک و متوسط معدنی باید مورد توجه باشد.
استاندار هرمزگان بر لزوم تکمیل زنجیره ها در تمامی بخش های کشاورزی و معدنی تاکید کرد و اظهارداشت: در صورت ارائه طرح مناسب برای تکمیل زنجیره ها، به طور قطع از آن حمایت خواهیم کرد و همچنین حمایت از صنایع تبدیلی نیز در این راستا صورت می‌گیرد و اعتبار ویژه برای آن درنظر خواهیم گرفت.
دوستی خاطرنشان کرد: در زمینه محدوده شهری و رفع مشکل اسناد مالکیت زمین های مردم نیز کارگروه ویژه‌ای در استان هرمزگان فعال شده است.
وی با اشاره به لزوم توجه به حمل و نقل کالاهای تولیدی اظهارداشت: متصل کردن شهرستان رودان به عنوان قطب کشاورزی استان هرمزگان به دریا، یک ضرورت است.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به پروژه‌ خوب گلخانه‌ هیدروپونیک در رودان اضافه کرد: شیوه‌های کشاورزی نوین در این شهرستان و دیگر مناطق استان، مورد حمایت قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به پیگیری تشکیل صندوق توسعه استان هرمزگان بیان داشت: کمک‌های صنایع در زمینه ایفای مسوولیت‌های اجتماعی، باید به صورت شفاف و هدفمند از طریق این صندوق هزینه شود و بیشتر اعتبارات این صندوق باید در اختیار بخش های مولد اقتصاد مردمی قرار بگیرد.
دوستی عنوان کرد: حساب های بانکی صنایع بزرگ فعال در هرمزگان باید به بانک های استان منتقل شود تا از محل گردش مالی این صنایع، اعتبارات و تسهیلات به استان تخصیص یابد.
مردم رودان حضور و مشارکت حداکثری در دفاع از آرمان‌های انقلاب داشتند
استاندار هرمزگان همچنین در ادامه بیان داشت: مردم شهرستان رودان با تقدیم شهدای بسیار و همچنین حضور و مشارکت حداکثری در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی، همواره باعث افتخار هستند.
دوستی افزود: این امر نشان دهنده ارادت مردم بزرگوار شهرستان رودان به اسلام و ایران و انقلاب و آرمان‌های امام راحل عظیم الشان است.