تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 90921
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

اعتبارات عمرانی هرمزگان افزایش یافت/ عملکرد جزیره ای پذیرفتنی نیست

استاندار هرمزگان از افزایش بودجه عمرانی و اعتبارات تملک دارایی استان هرمزگان در بودجه ۹۳ خبر داد و گفت: در ابتدا میزان اعتبار عمرانی هرمزگان ۲۰۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که در نتیجه پیگیری ها این اعتبار به ۳۴۱ میلیارد تومان رسید. به گزارش پایگاه خبری هرمز، جاسم جادری در نشست شورای […]

اعتبارات عمرانی هرمزگان افزایش یافت/ عملکرد جزیره ای پذیرفتنی نیست

استاندار هرمزگان از افزایش بودجه عمرانی و اعتبارات تملک دارایی استان هرمزگان در بودجه ۹۳ خبر داد و گفت: در ابتدا میزان اعتبار عمرانی هرمزگان ۲۰۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که در نتیجه پیگیری ها این اعتبار به ۳۴۱ میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری هرمز، جاسم جادری در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به سفر استاندار مانگستائو قزاقستان به استان هرمزگان، بیان داشت: استاندار مانگستائو قزاقستان در راس هیاتی اقتصادی در سفر به هرمزگان از امکانات و ظرفیت های این استان بازدید کرد و در این سفر تفاهم نامه ای برای همکاری و ارتباط بیشتر میان دو استان به امضا معاونین دو طرف رسید.

وی ادامه داد: در این سفر تفاهماتی در راستای صادرات محصولات کشاورزی هرمزگان به استان مانگستائو، همکاری در زمینه های شیلاتی و آبزیان و همچنین ترانزیت کالا صورت گرفت.

استاندار هرمزگان در ادامه به لایحه بودجه سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: با تلاش و پیگیری های مدیریت و نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی درآمدهای مصوب استان هرمزگان نسبت به لایحه پیشنهادی بودجه در نهایت ۳۱ درصد تقلیل یافت.

دکتر جادری تصریح کرد: در لایحه پیشنهادی هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد برای استان هرمزگان پیش بینی شده بود که در این صورت ما نمی توانستیم از مازاد وصول چیزی به دست آوریم و با مذاکراتی که در راستای منافع استان هرمزگان صورت گرفت، میزان درآمد استان به هزار میلیارد تومان کاهش یافت که در صورت کسب درآمد بیشتر، ۵۰ درصد آن برای هرمزگان قابل تحقق است.

وی همچنین از افزایش بودجه عمرانی و اعتبارات تملک دارایی استان هرمزگان در بودجه ۹۳ خبر داد و بیان داشت: در ابتدا میزان اعتبار عمرانی هرمزگان ۲۰۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که در نتیجه پیگیری ها و مذاکرات این اعتبار در نهایت به ۳۴۱ میلیارد تومان رسید که این مسئله نیز توفیقی برای مدیریت استان هرمزگان بود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین میزان اعتبارات هزینه ای استان هرمزگان در بودجه ۹۳ نسبت به سال ۹۲ حدود چهار درصد کاهش یافته که ناشی از ملی شدن اعتبارات استانی است و مدیران اجرایی باید با انضباط مالی بیشتر این اعتبارات را هزینه کنند.

جادری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هرمزگان استانی پرمسئله و دارای مشکلات متعدد است، اظهار داشت: با توجه به مسائل و مشکلات این استان مدیران دستگاههای اجرایی نباید خود را محدود به کار در زمان اداری کنند، بلکه باید با فعالیت بیشتر، الگویی برای سایر کارمندان باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم گسترده ورود گردشگران در ایام تعطیلات نوروز به هرمزگان، لازم است تا مدیران کل در استان حضور داشته باشند تا بتوان خدمات لازم را به مسافران ارائه کرد و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در ادامه با بیان اینکه مناطق آزاد موجود در هرمزگان تحت نظر این استان هستند، تصریح کرد: بنده نماینده عالی دولت و نماینده حاکمیت در این استان هستم و مناطق آزاد نیز زیر نظر دولت قرار دارند و در صورت تصمیم گیری خلاف امنیت و مصالح مردم استان، بنده از آن جلوگیری خواهم کرد.

جادری ادامه داد: بنده در خصوص افزایش عوارض و تعرفه ورودی خودرو به جزایر قشم و کیش با وزیر کشور و معاون امنیتی وزیر صحبت کردم و در این خصوص شورای تامین تشکیل دادیم و از این افزایش قیمت در تعطیلات نوروز جلوگیری کردیم.

وی گفت: مردم برای تفریح و گردش در ایام نوروز به جزایر قشم و کیش مسافرت می کنند و این منطقی نیست که به یکباره نرخ عوارض ورود هر خودور به جزیره قشم را در این شرایط اقتصادی مردم ۱۰۰ هزار تومان افزایش دهیم.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: این پذیرفتنی نیست که هرکس بخواهد به صورت جزیره ای عمل کرده و تصمیم بگیرد، بلکه ما مسئول تامین امنیت در تمامی مناطق استان هرمزگان هستیم و همه باید پایبند به قانون باشند.

جادری با بیان اینکه مسئولیت تامین امنیت تمامی جزایر استان هرمزگان با مدیریت این استان است، خاطرنشان کرد: اگر در گذشته جزایری همچون کیش و قشم غارت شده، هم اکنون که نباید ما برای جبران آن بخشی از جیب مردم را غارت کنیم و تمامی مصوباتی که به امنیت استان هرمزگان و منافع مردم آسیب وارد می کند توسط شورای تامین استان لغو خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه میزان تخصیص بودجه عمرانی سال ۹۲ در هرمزگان تنها ۱۸ درصد بوده است، اظهار داشت: ما بسیار علاقه مند هستیم برای بخش های مختلف به خصوص در حوزه مهم فرهنگی و مذهبی بودجه بسیار بیشتری را اختصاص دهیم اما متاسفانه با این تخصیص اعتبارات نه می شود کار عمرانی درست و در خور شان مردم انجام داد و نه بودجه خوبی را به بخش فرهنگ اختصاص داد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان بار دیگر بر لزوم خدمات رسانی مناسب به مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت: امیدواریم سال ۹۳ سالی پر برکت و همراه با امید و نشاط برای تمامی مردم باشد.

شایان ذکر است؛ در این نشست که با دستور کار تشریح بودجه سال ۹۳ تشکیل شده بود، صالح دریانورد معاون برنامه ریزی استاندار هرمزگان با بیان اینکه خوشبختانه در دولت تدبیر و امید لایحه بودجه در زمان قانونی ارائه و به موقع تصویب شد، بیان داشت: رقم کل بودجه سال ۹۳ ، ۸۰۳ هزار میلیارد تومان است که ۲۳۵ هزار میلیارد تومان آن شامل بودجه عمومی دولت و ۵۹۷ هزار میلیارد تومان دیگر به شرکت های دولتی و موسسات وابسته اختصاص دارد.

وی ادامه داد: این تصویر از بودجه نشان می دهد که وجه قالب اقتصاد کشور دولتی است و بخشی از منابع هرساله برای جبران زیان های شرکت های دولتی اختصاص پیدا می کند.

معاون برنامه ریزی استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به تعدادی از بندهای مهم بودجه ۹۳ اظهار داشت: گاز رسانی به شهرها و روستاها در شرق استان و همچنین برق دار کردن چاههای کشاورزی با استفاده از منابع وزارت نفت، رایگان بودن آب، برق و گاز برای مساجد، حسینیه ها و اماکن دینی و مذهبی، مجوز سرمایه گذاری در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و پذیرفتن اسناد اراضی کشاورزی و منازل روستایی برای پرداخت تسهیلات به روستائیان از جمله بندهایی است که در استان هرمزگان می توان به خوبی از آن بهره برد.

دریانورد تصریح کرد: سقف معافیت ها نیز در قانون بودجه ۹۳ افزایش پیدا کرده و همچنین در بندهای دیگری تصریح شده که عوارض برق مشترکین مجموعه های تجاری، صنعتی و خدماتی به توسعه و نگهداری شبکه های روستایی اختصاص پیدا کرده و همچنین مبلغی از وجوه مشترکین به تامین آب روستایی اختصاص داده شود.

وی در ادامه از توزیع ۶۵ میلیارد تومان اعتبار بخش سایر هزینه ها میان دستگاه های اجرایی هرمزگان در سال ۹۲ خبر داد و عنوان کرد: ما برای پرداخت حقوق کارکنان در ماه اسفند نیز با مشکلاتی مواجه شدیم اما با تدابیر و برنامه ریزی های مختلف توانستیم بودجه آن را تامین و علاوه بر آن توانستیم پاسخگوی پرداخت اضافه کار و عیدی کارکنان قراردادی و دیگر مزایا نیز باشیم.

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=90921
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,599 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی