اظهار بی اطلاعی رئیس راهداری میناب از مکاتبات بخشدار توکهور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ بارندگی شدید هفته گذشته در بخش توکهور میناب موجب جاری شدن سیل، تخریب و آب بردگی محور اصلی بخش توکهور به میناب در محدوده روستای انجیرک شد.

با گذشت یک هفته‌ از سیل اداره راهداری و‌ حمل نقل‌جاده ای شهرستان میناب و مسئولان منطقه اقدامی در خصوص ترمیم آب بردگی جاده در روستای انجیرک انجام ندادند.

محمدجواد رستاخیز دانش آموز نخبه توکهوری که شامگاه پنجشنبه درحال بازگشت به خانه بود؛ با موتور سیکلت به داخل گودال ناشی از سیلاب سقوط و جان خود را از دست داد.

اداره راهداری شهرستان میناب هم بعد از حادثه ای که منفجر به فوت دانش اموز نخبه شد؛گودال ناشی از سیل را ترمیم و بازسازی کرد.

دهقانی، بخشدار توکهور در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص این حادثه ضمن ابراز همدردی با خانواده این نوجوان بیان کرد: ما تمام مکاتبات شفاهی و کتبی “آب بردگی جاده در روستای انجیرک” را به اداره راهداری شهرستان میناب انجام دادیم؛ ولی متاسفانه هیچ اقدامی در خصوص ترمیم آب بردگی جاده و گودال ایجاد شده ناشی از سیل صورت نگرفت.

وی افزود: این بی تدبیری و کوتاهی از سوی اداره راهداری شهرستان میناب منجر به سقوط موتور سیکلت به داخل گودال شد که متاسفانه راکب موتور سیکلت جان خود را از دست داد.

بخشدار توکهور اظهار کرد: رئیس اداره راهداری شهرستان میناب چند روز قبل از حادثه در منطقه حضور یافتند و وضع موجود را مشاهده کردند ولی متاسفانه اقدامی صورت نگرفت.

 امیرزاده رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای شهرستان میناب هم از مکاتبات بخشدار اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: تا‌کنون مکاتبات بخشدار توکهور را ندیده ام .

وی علت تاخیر در ترمیم جاده انجیرک را مسدود بودن راه ۸۳ روستا در شهرستان میناب عنوان کرد و افزود: تمام دستگاهای ما در نقاطی دیگر مشغول بازگشایی راه ها بودند و بعد از آزاد شدن دستگاه ها آب بردگی جاده انجیرک را ترمیم کردیم.

وی افزود: تا کنون 98 درصد راه روستاهای شهرستان میناب را بازگشایی کردیم و  دو درصد باقی مانده که شامل روستای قلمان عبدالله و برنزکی از توابع بخش مرکزی تا پایان امروز بازگشایی می شوند.

رئیس اداره راهداری شهرستان میناب گفت: ما به بخشدار اعلام کردیم که تابلو و علائم هشدار دهنده جهت نصب آماده هستند؛ اما متاسفانه هیچ دهیاری از بخش توکهور جهت انتقال تابلو ها به اداره راهداری مراجعه نکرد.

به استناد از تبصره سه ماده ۱۴ ( راهداری) موظف به ایمن سازی مسیر حرکت و حاشیه جاده بوده؛ همچنین به استناد از ماده211 و 212 آیین نامه راهنمایی و رانندگی؛ دستگاه های مسئول موظف اند پیش از بسته شدن تمام یا بخشی از راه با اطلاع پلیس اقدام و مراتب آن را به آگاهی مردم برسانند؛ و مبادی زیربط بر اساس ضوابط و استاندارد های ایمنی موظف به نصب تابلو و علائم هشدار دهنده جهت اطلاع مردم از مسیر راه هستند.

سوء مدیریت مسئولان امر باعث شده تا روزانه بسیاری، قربانی بازار گیج بودجه های دولتی باشند و با رفتن به دل مرگ، به دلیل وضعیت نامناسب راه های مواصلاتی و بی توجهی مسئولان، آمال و آرزوهای خود را به فنا بسپارند.

لازم به ذکر است؛ بارش باران در هفته گذشته باعث تخریب۷۰ کیلومتر از راه های روستایی در بخش توکهور شهرستان میناب شد.

انتهای پیام/