اظهارات نخست‌وزیر کانادا درباره ازسرگیری روابط با ایران و حقوق بشر
+ پ -
اظهارات نخست‌وزیر کانادا درباره ازسرگیری روابط با ایران و حقوق بشر

«جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا در یک مصاحبه در پاسخ به سؤالاتی درباره ایران، مواضع اوتاوا در قبال ازسرگیری روابط دیپلماتیک با تهران، حقوق بشر و تروریسم را تکرار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نخست‌وزیر لیبرال کانادا در یک مصاحبه ضمن تاکید مواضع خودش را درباره ازسرگیری روابط با ایران،‌برجام و موضع تکراری و ادعایی اوتاوا در قبال حقوق بشر را ابراز کرد.

«جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا که از زمان روی کار آمدن، موضعی متفاوت از دولت قبل در قبال سیاست خارجه گرفته، روز گذشته نظرش را در خصوص نحوه تعامل با رژیم صهیونیستی و ازسرگیری روابط با ایران، بیان کرد(جزئیات بیشتر).

 او با سوالی درباره تصمیم دولتش برای لغو تحریم‌های ایران در چارچوب اجرای برجام و همچنین آغاز فرایند ازسرگیری روابط دیپلماتیک اوتاوا با تهران مواجه شد؛ تصمیمی که با انتقاد شدید حزب اپوزیسیون و محافظه‌کار کانادا مواجه شده است.

ترودو با بیان آنکه «کانادا دارد دقیقا سیگنال درستی می‌فرستد»، از تصمیم دولت خود دفاع کرد. او البته اینگونه ادعا کرد که کانادا به تعامل با کشورهایی که «تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و جهانی هستند»، نیاز دارد.

او افزود: «شما برای اعمال فشار، به فرصت‌هایی نیاز دارید تا به آنها بگویید کجا اشتباه می‌کنند و کار اشتباهی انجام می‌دهند و همچنین بگویید که آنها چطور انجام اقدامات درست را آغاز کنند».

نخست‌وزیر کانادا برجام را «یک گام عالی» برای متوقف کردن برنامه سلاح‌های هسته‌ای ایران خواند و البته مدعی شد که هنوز کارهای زیادی برای پرداختن به حمایت تهران از تروریسم و نقض حقوق بشر باید انجام شود.

ترودو ضمن بیان اینکه امیدوار است بازگشایی سفارت کانادا در تهران را شاهد باشد، تاکید کرد که ازسرگیری روابط دیپلماتیک دو کشور یک فرایند بلندمدت است که تازه شروع شده است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff