تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 347742
تاریخ انتشار:سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸| تعداد نظرات :۱ دیدگاه
پ
هرمز گزارش می دهد؛

اظهارات ضد و نقیض مسئولان در خصوص کشف ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق در هرمزگان/چه کسی بهتر می داند؟

در حالی استاندار هرمزگان خبر کشف ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق در گمرک هرمزگان را تکذیب می کند که رئیس‌کل گمرک ایران کمبودهای ناشی از سلب اختیارات گمرک در زمینه کنترل تشریفات کالاهای خارجی را مانعی برای برخورد قانونی با متخلفان می داند.

اظهارات ضد و نقیض مسئولان در خصوص کشف ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق در هرمزگان/چه کسی بهتر می داند؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛چندی پیش عزیزالله ملکی، فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان از کشف و توقیف ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق به ارزش بیش از ۱۹۰ میلیارد تومان خبر دادکه در این رابطه ١٧ قاچاقچی این باند دستگیر شدند و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

وی با بیان اینکه تعداد ٢٣ فرد مرتبط با این باند از دستگاه‌های مختلف شناسایی شدند که در حال حاضر احضار شده‌اند، اظهار کرد:  مهره اصلی این باند قاچاق در بازار تهرانفردی  با نام “م ف” متولد ۱۳۴۵(۵۰ ساله) که در بازار تهران ‌اسباب بازی فروشی داشت و به صورت عمده اسباب بازی وارد می‌کرد، اقدام به قاچاق ظروف کریستال و سایر اجناس کرده بود و این فرد به عنوان مهره اصلی این باند بزرگ قاچاق کالا دستگیر شد.

کشف ۲۱۰کانتینر کالای قاچاق که از اسفند ماه سال گذشته با پیگیری های نیروهای اطلاعاتی و امنیتی شروع شد و  به عنوان بزرگ ترین محموله قاچاق پس از انقلاب معرفی شده که طبق گفته های سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این رابطه تاکنون  ۴۰ نفر از عوامل اجرایی آن دستگیر شدند.

این کالاها در امارات تجمیع و بارگیری شده اکثر آن مربوط به لوازم خانگی، ظروف شیشه‌ای و اسباب بازی بوده که ارزش کانتینرهای کشف شده بیش از  ۱۹۰ میلیارد تومان برآور شده است و این کشف بزرگ تاریخی واکنش های متفاوت مقامات استانی و کشوری همراه بوده است.

بیان جزییات کشف بزرگ قاچاق از زبان رییس کل گمرک

مسعود کرباسیان،رئیس‌کل گمرک ایران در واکنش به کشف بزرگترین محموله قاچاق کشور افزود: خلاءهای موجود، نارسایی ها و کمبودهای ناشی از سلب اختیارات گمرک در زمینه کنترل تشریفات کالاهای خارجی وارده از ابتدای ورود به قلمرو سرزمینی و تا انتهای خروج از محوطه های گمرکی، نمی تواند خط قرمز و مانعی برای برخورد قانونی با متخلفان، قاچاقچیان و ایادی مرتبط در پیش روی گمرک قرار دهد.

رئیس‌کل گمرک ایران ادامه داد: متعاقب توقیف یک دستگاه کانتینر کالا به ظن قاچاق توسط مأمورین اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی هرمزگان در پاسگاه شهید میرزایی به منظور بررسی تشریفات و تأیید صحت ورود کالاهای مذکور از مبادی رسمی و مجاز، مراتب از طریق یگان کاشف به‌ صورت الکترونیکی و آنلاین از گمرک استعلام و اطلاعات واردات این کالاها به نیروی انتظامی ارسال شد.

کرباسیان گفت: ابتدا ۲۴ کانتینر مشابه همان کالا توسط نیروی انتظامی توقیف و مجدداً از طریق سامانه جامع گمرکی اطلاعات واردات این کالاها استعلام و مشخص شد که هیچگونه اطلاعاتی برای کانتینرهای یادشده در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجاری ثبت نشده است.
کرباسیان اظهارداشت: بررسی چگونگی انجام قاچاق این کانتینرها نشان می‌دهد، فارغ از عدم اظهار کالا و تنظیم اظهارنامه گمرکی و استفاده از اسناد غیرمرتبط، صوری و مهم‌تر کشف موضوع از طریق سامانه جامع گمرکی، فقدان نظارت بر محوطه اسکله، انبارهای محل دپوی کالا، قرار داشتن اسکله شهیدرجایی بندرعباس در منطقه ویژه اقتصادی، تداخل کاری و عدم ارتباط سیستمی و الکترونیکی اطلاعات مربوط به ورود و خروج کالا از ابتدای ورود به قلمرو سرزمینی و خروج از محوطه گمرکی موجبات بروز سوء جریانات حادث شده گردیده است ولی خلاءهای موجود، نارسایی ها و کمبودهای ناشی از سلب اختیارات گمرک در زمینه کنترل تشریفات کالاهای خارجی وارده از ابتدای ورود به قلمرو سرزمینی و تا انتهای خروج از محوطه های گمرکی، نمی تواند خط قرمز و مانعی برای برخورد قانونی با متخلفان، قاچاقچیان و ایادی مرتبط در پیش روی گمرک قرار دهد.

برخورد با باندهای سازمان یافته محور مبارزه با قاچاق است

عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر کشور اشاره به کشف یکی از باندهای سازمان یافته قاچاق کالا در روزهای گذشته و بازداشت تعدادی از مهره های اصلی این باند تاکید کرد: محوریت مبارزه با قاچاق برخورد با واردات گسترده اجناس قاچاق است و کارهای کوچک و پیله وری مرز نشینان را نمی توان به عنوان قاچاق دانست.

آرامی بابیان اینکه قاچاق کالا در استان های مرزی و ساحلی ریشه در بیکاری دارد، افزود:پدیده قاچاق سازمان یافته آسیبی جدی برای اقتصاد کشور است که به صورت گسترده و کلان در حال انجام است و نیازمند برخورد جدی دستگاههای نظارتی دارد.

تکذیب خبر بازداشت پرسنل سازمان بنادر و دریانوردی وگمرک هرمزگان

با انتشار خبر انهدام باند قاچاق کالا اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با صدور اطلاعیه ای ” انهدام بزرگترین باند قاچاق کالا در ۶ سال اخیر و بازداشت تعدادی از پرسنل سازمان بنادر و دریانوردی وگمرک “را تکذیب واظهار کرد: آنچه که تحت عنوان بازداشت تعدادی از پرسنل سازمان بنادر و دریانوردی در خبر مذکور درج گردیده، اساساً کذب محض و عاری از حقیقت بوده و احدی از پرسنل این سازمان بازداشت نشده و حتی بعنوان مطلع به مراجع قضایی دعوت نشده اند .

با توجه به جایگاه استراتژیک بندر شهید رجایی به عنوان دروازه اقتصاد ایران اسلامی همواره اجرای قانون ملاک عمل این سازمان بوده و منافع ملی بر منافع افراد ارجحیت دارد.

استاندار هرمزگان: حداکثر ۸ کانتینر کشف شده است!

جاسم جادری استاندار هرمزگان در جمع خبرنگاران با تکذیب خبر کشف و توقیف ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق که از سوی فرمانده انتظامی استان گفت: در انتشار این خبر بی‌تدبیری صورت گرفته و تعداد کانتیرهای کشف کالای قاچاق در پرونده کمتر از هشت مورد بوده است.
استاندار هرمزگان اظهار کرد: حداکثر هشت کانتینر کالای قاچاق در پرونده اشاره شده کشف شده است و اگر هر مقامی ادعایی بیش از این دارد مستندات و خود کانتینرها را تحویل دهد.

رئیس شورای تامین استان هرمزگان با بیان اینکه  به نیروی انتطامی درباره اعلام این خبر تذکر داده شده و امیدواریم از این پس از برخوردهای جزیره‌ای و جداگانه تکرار نشود، تاکید کرد: اعلام چنین خبرهایی تنها در صلاحیت رئیس شورای تامین یا رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (استاندار) است.

کشف و انهدام بزرگترین باند قاچاق کالای تاریخ انقلاب در هاله ای از ابهام است و اظهارات ضد و نقیض مسئولان استانی و کشوری در خصوص این کشف تاریخی علامت سوالی را برای مخاطب بهمراه دارد
انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=347742
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

One comment on “اظهارات ضد و نقیض مسئولان در خصوص کشف ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق در هرمزگان/چه کسی بهتر می داند؟

  1. هر کس از خزانه برد چیزی
    گفتند مبر که این گناهست
    تعقیب نمودندو گرفتند
    دزد نگرفته پادشاهست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,812 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی