اطلاع‌رسانی از کارکردهای وقف متناسب با نیازهای روز باشد/ لزوم تبدیل فرهنگ وقف به یک فرهنگ عمومی

رکن الدینی با بیان اینکه اصحاب رسانه بهترین واقفینی هستند که می‌توانند در راستای تبلیغ وقف موثر باشند، گفت: نقش اصحاب رسانه در وقف و موقوفات نقش بسزایی است و رسانه‌ها باعث معرفی و شناسانده شدن این سنت حسنه به جامعه می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه رکن الدینی، سنت حسنه وقف را صدقه جاریه ای خواند که که علاوه بر عملی دینی ، رویکردهایی فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی نیز دارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه معتقدم اطلاع رسانی از کارکردهای وقف باید بیشتر و متناسب با نیازهای روز باشد تا فرهنگ وقف به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، افزود: احیای فرهنگ وقف و توسعه موقوفات باید متناسب با نیازهای اجتماعی، علمی و فرهنگی جامعه اطلاع رسانی شود تا بتوانیم از موقوفات در راستای پاسخگویی به نیازهای مردم بهره ببریم.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان با اشاره به کارکرد رسانه در فرهنگ سازی وقف و امور خیریه، رسالت مطبوعات و رسانه های متنوع نوشتاری، دیداری و گفتاری را در تبیین و تعمیق فرهنگ وقف در جامعه بسیار اثر گذار و بی بدیل دانست و تصریح کرد: امروز جریان بزرگ وقف باید در مسیر تمدن سازی بزرگ اسلامی در جهان هدایت شود.
رکن الدینی بر اهمیت نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ وقف تاکید کرد و گفت: برای ترویج هرچه بیشتر سنت حسنه وقف نیازمند تعامل با رسانه ها هستیم. اگر موفقیتی در حوزه وقف مشاهده می شود و اگر تمایل مردم نسبت به این سنت حسنه بیشتر شده، به خاطر تعامل رسانه با اوقاف و فرهنگ سازی در این زمینه است.
وی با تاکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه، رسانه‌ها را به عنوان عامل مهم و تأثیرگذار این زمینه عنوان کرد و افزود: رسانه‌ها نقش مهم و تأثیرگذار در زمینه ترویج فرهنگ وقف دارند و رویکرد اوقاف تعامل با رسانه‌ها است.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان با بیان اینکه جایگاه رسانه‌ها در توسعه جامعه، جایگاه کلیدی و ارزشمندی است، لزوم پرداختن به فرهنگ وقف در رسانه‌ها را مورد تاکید قرار داد و  متذکر شد: همه در مقابل وقف مسئول هستیم و افراد با قلم خود می‌توانند در معرفی وقف و موقوفات تلاش کنند.
رکن الدینی با بیان اینکه اصحاب رسانه بهترین واقفند که با تدینی که در آنها سراغ دارم می‌توانند در راستای تبلیغ وقف موثر هستند، گفت: نقش اصحاب رسانه در وقف و موقوفات نقش بسزایی است و باعث معرفی و شناسانده شدن وقف در جامعه شده اند.
انتهای پیام/