تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 285831
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

اصلاح طلبان راستین از دیدگاه نهج البلاغ / رسانه های بیگانه به دنبال انحراف امت هستند

اصلاح طلبان دروغین در صدر اسلام امامان معصوم و مصلحان راستین امت را با تبلیغات گسترده ، منزوی کردند و در حال حاضر همان نوع اصلاحات مورد حمایت دشمنان و رسانه های خبری استکبار جهانی به چشم می خورد .

اصلاح طلبان راستین از دیدگاه نهج البلاغ / رسانه های بیگانه به دنبال انحراف امت هستند

به گزارش پایگاه خبری زنان استان هرمزگان سوریاس ، متاسفانه اصلاح طلبان دروغین نه تنها در صدر اسلام ( همانند بنی امیه و بنی عباس ) حتی امامان معصوم و  مصلحان راستین امت را با تبلیغات گسترده ، منزوی کردند ، بلکه در مشروطیت و عصر حاضر نیز همان نوع اصلاحات وارداتی و اصلاح طلبان مورد حمایت دشمنان و رسانه های خبری استکبار جهانی به چشم می خورند ، که نفی ارزش های اسلامی و انقلابی و محورهای وحدت و اصیل نظام همانند قانون اساسی ، ولایت فقیه و مدیریت دینی را هدف قرار داده اند و با نقاب شعارهای فریبنده ، جامعه و جوانان را به سوی لیبرالیسم ، سکولاریزم و نظام لائیک سوق می دهند .

 

امام علی علیه السلام در نهج البلاغه به سه ویژگی بر جسته مصلحان و اصلاح طلبان واقعی اشاره می فرماید : امر و فرمان خدای سبحان ( حاکمیت دینی و اصلاحات واقعی ) را بر پا ندارد جز آن که: اهل ملاحظه کاری و سازش و سیاسی کاری در اجرای حق نباشد و همرنگ مردم ناصالح و مشابه مفسدان و در جهت خواست آنها حرکت و موضع گیری نکند و پیرو آرزوها ، تمایلات نفسانی ، طمع مال و مقام و مفاسد حزبی و جناحی نگردد.

و این همه ریشه در زهد و دوری از دنیا گرایی دارد . زهد حالتی است که زاهد به خاطر دلبستگی های معنوی و اخروی نسبت به مظاهر مادی زندگی در اندیشه و عمل بی اعتنایی می کند و در نتیجه نه تنها ساده زیستی و قناعت دارد که از رفاه طلبی ، طمع ، تحمل و لذت گرایی گریزان می شود و اصلاحات او همراه با عدالت اجتماعی و دوری از ظلم و گناه می گردد و لذا انبیاء که سر آمد مصلحان راستین اند ، هم زاهد بودند و به فرموده علی  علیه لسلام پیامبر (ص ) برترین زاهدان و حضرتش در دوری از دنیا به او تاسی نموده ، می فرماید : به خدا سوگند که این دنیا شما در دیده من از استخوان خوکی در دست شخص مبتلا به جذام پست تر است .

الگو خواهی و الگو پذیری انسان و نقش آن در رشد و تکامل فرد و جامعه غیر قابل تردید است و در امر اصلاح طلبی و طرح و تحقق اصلاحات وجود مدل و اسوه صالحان ، یک ضرورت به شمار می رود تا کار با آگاهی آغاز و راه نزدیک تر شود و هم چنین در مواجهه با مشکلات ، حرکت متوقف نگردد و یا الگوهای وارداتی ، امت را به انحراف نکشاند بر این اساس است که حضرت علی علیه السلام می فرماید : به راستی که پیروی از روش پیامبر و اسوه قرار دادن او برای شما کافی است پس از پیامبر نیکو تر و برتر پیروی کن زیرا راه و رسم او اسوه می باشد در همه زمینه های زندگی برای آن که به او تاسی کند و محبوب ترین بندگان خدا کسی است که از پیامبرش تبعیت نماید .

با اطمینان هر چه بیشتر باید گفت کدامین اصلاح طلب و کدامین طرح اصلاحی جامع تر و موفق تر در اجرای عدالت ، امنیت و معنویت و رفع محرومیت ها ، از الگوی حکومتی امام علی علیه السلام بوده و هست ؟ او که بر بخش وسیعی از کره خاکی نظام اصلاحی اسلام را پیاده کرده و به نمایشگاه تاریخ آورد ، در نامه ای به یکی از کارگزاران بزرگ حکومتی اش می نویسد: آگاه باش ! هر ماموم و رهروی را پیشوا و رهبری است که باید به او اقتدا کند و از زانو نور دانش او ( گفتار و رفتار و سیرهاش) بهره گیرد بدان امام شما از دنیایش به این د و جامعه و از غذاها به این دو قرص نان اکتفا کرده . آگاه باش ! شما توانایی این گونه زیستن را ندارید و لیکن مرا با ورع و خدا پرستی ، در همه زمینه های زندگی و رنامه های علمی و جامعه و پاکی و پیمودن راه صحیح و درستکاری یاری دهید آیا به همین اکتفا و قناعت کنم که گفته شود من امیر مومنان اما با آنان در سختی های روزگار شرکت نکنم و پیشوا و اسوه شان در تلخی های زندگی نباشم ؟

اگر گفتیم اصلاحات بر اساس معیار اسلامی خوب است ، پس باید آنچه اسلام می گوید ، انجام دهیم و با هر چه می گوید بد است مبارزه کنیم بر عکس اگر اصلاحات غربی و کنوانسیون های کذایی بین المللی و غیره را پذیرفتیم خوبی و بدی کارها تابع همان نظام ارزشی می شود ، هر چند مخالف اسلام باشد .

انتهای خبر /ی

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=285831
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,799 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی