اصرار روزنامه هتاک به اربعین بر مواضع قبلی خود+ عکس
+ پ -
اصرار روزنامه هتاک به اربعین بر مواضع قبلی خود+ عکس

روزنامه قانون به جای عذرخواهی از بابا توهین به اجتماع بزرگ اربعین تنها به توضیحی بر قسمتی از متن مصاحبه زیباکلام آن هم در قالب یک مصاحبه دیگر بسنده کرده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ روز سه شنبه روزنامه هتاک قانون که سابقه چندین بار توقیف را در کارنامه خود دارد، در راستای هتاکی های گذشته خود این بار پیاده روی اربعین را زیر سوال برده بود.

این روزنامه در ستون یادداشت خود به قلم زیباکلا نوشته است: «نمی‌دانم اصرار بر ایرانی نشان دادن و ایرانی کردن محرم و عاشورا و پیوند زدن آن با تشیع چقدر از نظر تاریخی درست است. جدای از آنکه چنین پیوندی از نظر تاریخی محل اشکال است و از منظرافزایش اختلاف میان شیعه و سنی هم عمل درستی نیست … مشکل «ایرانیزه» کردن محرم و عاشورا به کنار، چند سالی است که شاهد به‌راه افتادن سنت رفتن پیاده به کربلا در اربعین شده‌ایم. سنتی که صداوسیمای‌ماهم اصرارو تبلیغات زیادی برای آن به‌راه انداخته‌اند وتلاش می‌شود تا هرچه بیشتر بر تعداد زوار اربعین افزوده شود.»

این روزنامه ادعاهای زیادی را نسبت به پیاده روی اربعین مطرح کرده است که هیچ کدام نه تنها پایه و اساس دینی نداشته است، بلکه توهین به این حرکت عظیم مردمی محسوب می‌شود.

در ادامه این جریان اعتراضات بسیار زیادی نسبت به این اقدام روزنامه قانون صورت گرفت که انتظار می رفت این روزنامه در شماره بعدی خود به خاطر توهین خود عذرخواهی کند.

متأسفانه این روزنامه نه تنها عذرخواهی در این خصوص نداشته است، بلکه در سایه تبعیض مسئولین در هیأت نظارت بر مطبوعات، امروز در مصاحبه ای با غرویان به مسائل قبلی پرداخته و در انتها مدعی شده است که این مطلب پیرو مصاحبه زیباکلام در خصوص اربعین بوده است.

در این مصاحبه آمده است: آقای زیبا کلام در بخشی از مقاله اخیر خود تذکرات خوبی‌داده و واقعیت این است که رقابت‌هایی بین دولت‌ها و حکومت‌ها و به ویژه میان حکام آل سعود و جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و این برداشت جهانی نیز هست که این جمعیت عظیم نزدیک به ۲۰ میلیون‌نفری با کمترین بی‌نظمی شکل می‌گیرد ولی باید توجه داشته باشیم که از این رقابت‌ها عده‌ای سوء استفاده نکنند و برخی نیز علیه ما بگویند که ایرانیان قصد کمرنگ کردن حج و نا‌چیز نشان دادن اجتماع حجاج را دارند که اگر این گونه شود، دشمنان استفاده می‌کنند.

روزنامه قانون به جای عذرخواهی از بابت توهین به اجتماع بزرگ اربعین تنها به توضیحی بر قسمتی از متن مصاحبه زیباکلام آن هم در قالب یک مصاحبه دیگر بسنده کرده است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff