اشک و ماتم شیعه و سنی سیریکی در عاشورای حسینی / نماز مشترک شیعه و سنی در عاشورای حسینی +تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از آذینی ، در روز عاشورای حسینی در شهرستان سیریک مراسم تعزیه خوانی ، علم گردانی، زنجیر زنی ، سینه زنی و عزاداری سرور و سالار شهیدان عالم حضرت ابا عبدالحسین (ع) و یاران وفادارش با مشارکت پرشور برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع با شور واندوه خاصی در برگزار شد.

نماز ظهر عاشورا در شهرستان سیریک در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر بندر سیریک ، مساجد، مصلی ها و میادین حسینیه های شهر بندر کوهستک ، مسجد شهر گروگ و روستاهای کرپان ، شهید مردان ، کنارجو ، روتان ، پالور گچینه بصورت جماعت با مشارکت شیعه و سنی برگزار شد.

همه قیام و نهضت امام حسین (ع) برای اقامه و برپا داشتن نماز بود ، سید الشهداء در سخت ترین شرایط و در حین جنگ  نماز را در اول وقت اقامه نموده و هیچ چیز نتوانست مانع نماز اول وقت ایشان شود امام نمى گوید اول جنگ و بعد نماز او این درس را از پدر بزرگوارش على علیه السلام آموخت و به درستی اجرا کرد.

امام حسین علیه السلام و اصحابش درس عبادت و بندگى کامل را به بشریت آموختند وخیلى ها که ادعا مى کنند ما خداوند را عبادت و بندگى مى کنیم ولى هنگام امتحان مردود  و به راه جهنم سرا سیر مى شوند.

سرور وسالار شهیدان  در سرزمین کربلا با همه مشکلات و در مقابل چند هزار دشمن و ناله هاى زن و بچه ها، نماز جماعت را اقامه کرد و بندگی خود را در برابر پروردگار یکتا بجا آورد و در آخرین لحظات عمر از ثنا و عبادت و اطاعت بندگی خویش دست نکشید.

امام مى توانست نماز را کنار فرزندانش در داخل خیمه به فرادى بخواند و بعد به میدان برود، و در ضمن از تیرهاى دشمن نیز محفوظ بماند و چند لحظه اى را هم کنار فرزندانش لذت مى برد ولى امام ، نماز جماعت را ترجیح داد و آن را در مقابل دشمن برپا نمود و یکى از اصحابش سینه خود را سپر قرار داد و به خاطر نماز به شهادت رسید.

حضرت حسین علیه السلام پس از پایان نماز اصحاب را به جهاد ترغیب کرد و سپس فرمود: این بهشت است که درهایش باز شده و جوى هایش متصل و میوه هایش رسیده و قصرهایش زینت شده است و بچه ها و حورى هایش جمع شده اند و این رسول الله و شهدایى است که با او کشته شده اند و پدر و مادرم نیز هستند که انتظار قدوم شما را دارند و شما را بشارت مى دهند.

امام حسین (ع) فرمود آنها مشتاق شما هستند از دینتان حمایت کنید و از حرم رسول خدا و امامتان و پسر و دختر پیامبرتان دفاع نمایید برای اینکه خدا شما را امتحان کرده ، شما در جوار جد ما هستید و نزد ما بزرگوارید، دفاع کنید خداوند شما را خیر دهد که عاقبت همه شما رستگاری است.

امام حسین علیه السلام هم براى دشمن، هم براى اصحابش، و هم براى آیندگان درس نماز داد، امام درحالى که خودش و اصحابش و فرزندانش ‍ تشنه بودند، از دشمن در خواست آب نکرد، ولى براى نماز و مناجات یک شب مهلت خواست  و این یعنی عشق به خداوند متعال و بی همتا که امام حسین (ع) ولی خدا به خدایش اینکه عشق و علاقه دارد.

انتهای پیام/ق