اشخاص اظهار نظرهای شخصی در مورد دین را کنار بگذارند
+ پ -
اشخاص اظهار نظرهای شخصی در مورد دین را کنار  بگذارند

امام جمعه بندرلنگه با ا شاره به اظهار نظرهای غیر منطقی برخی مسئولین در خصوص مسائل دینی گفت: هر گونه اظهار نظر های شخصی غیر متخصصان در خصوص مسائل دینی با واکنش رو به رو خواهد شد.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروارید نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین مهدی حیدرزاده مدیر حوزه علمیه آل البیت (ع ) شهرستان بندرلنگه و خطیب این هفته نماز جمعه ضمن دعوت به تقوای الهی گفت : متاسفانه اشکالی که دربین روشنفکران ماجاگرفته است بحث معنای لغوی حجاب است .

 

 

وی افزود : برخی فکر میکنندحجاب فقط به معنای پوشش است ولی درواقع پوشش معنای کامل حجاب نیست درفرهنگ لغت به معنای پرده است یعنی تمام اندام شخص پوشیده باشد این پرده همان چادراست که به عنوان حجاب کامل شناخته شده است.

 

 

خطیب نماز جمعه این هفته بندرلنگه اضافه نمود : لذا درقرآن به پیامبر (ص )توصیه شده که به همسرانت به دختران وهمسران مومنین بگو پرده ای بروی خودبیندازند که این پرده همان چادراست

 

حجت الاسلام والمسلمین حیدرزاده در ادامه بیان نمود : حجاب باید طوری باشد که بدن را پوشش دهد وباعث خود نمایی نگردد.

 
وی ادامه داد : مانتو شلوارهای امروزی که دربازارها موجود است فقط معنای پوششی یا همان ایجابی را ایفا میکنند نه معنای سلبی را و اینها حجاب کامل نیستند.

 

 

مدیر حوزه علمیه آل البیت (ع ) بندرلنگه اظهار کرد : حجاب کامل آن است که هم معنای سلبی وهم ایجابی را ایفا کند.

 

حیدرزاده عنوان نمود : پیروان اهل بیت دربحث حجاب دقت کنند حجاب نه تنها برای خانمهاست بلکه برای آقایان هم هست مردان از پوشیدن لباسهای بدن نما خودداری کنند که این خود عامل فساد است.

 

 

وی خاطر نشان کرد : نیروهای خدوم ومحترم انتظامی علاوه براینکه تذکر بر رعایت قانون میدهد تذکر برقانون الهی هم بدهند.

 

 

خطیب نماز جمعه این هفته بندرلنگه به برخی از افراد که از طرف دین اظهار نظر میکنند هشدار داد و گفت : به چنین افرادی هشدار میدهیم اظهار نظر شخصی دررابطه با دین نکنید و  اظهار نظر در رابطه با دین را بگذارید برای متخصصان دینی ، الان حجاب را زیر سوال میبرید و فردا نمازو…

 
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff