اشتغال 31 درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری در بندرلنگه
+ پ -
اشتغال ۳۱ درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری در بندرلنگه
رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه:

اشتغال ۳۱ درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری در بندرلنگه

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه گفت : ۲۲ نفر مقرری‌بگیران بیمه بیکاری طی هفت ماهه امسال مجددا مشغول به کار شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروارید نیوز ، عباس رمضانی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه افزود: این اقدام از سوی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به منظور حمایت از افراد بیکار و جویای شغل است که برابر با تفاهمنامه و دستور العمل اجرایی موضوع تبصره ۱ ماده ۶ قانون بیمه بیکاری میان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته است.
وی افزود: طی این مدت نیز ۱۵ نفر برای آموزش و فراگیری مهارت در یکی از رشته‌های فنی و حرفه‌ای به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شدند.
رمضانی اظهار کرد : بیمه بیکاری از قانون‌های حمایتی محسوب می‌شود که قانونگذار سعی کرده با پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران بیکاری که به صورت غیر ارادی از کار اخراج شده‌اند و طبق قانون، محق دریافت جهت دریافت بیمه بیکاری شناخته شده‌اند حمایت کنند که هدف از این حمایت، پرداخت مزد به کارگران تا رفع بحران اخراج و پیدا کردن شغل جدید مطابق سابقه حق بیمه آن است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه با اعلام شرایط استحقاق دریافت مقرری بیمه بیکاری افزود: بیمه شدگانی که قبل از بیکار شدن حداقل دارای یکسال سابقه پرداخت حق بیمه بوده و یا قرارداد آنها در واحدهای صنعتی و تولیدی که مشغول به کار بودند، به اتمام رسیده باشد به شرط دارا بودن یکسال سابقه کار و با ارایه قرارداد یکساله و پس از تایید علت اخراج و تشخیص کمیته تشخیص، امکان استفاده از مقرری بیمه بیکاری را خواهد داشت.
رمضانی خاطرنشان کرد:مجموع مقرری بگیران بیمه بیکاری شهرستان بندرلنگه ۷۰ نفر بود که در هفت ماهه نخست امسال اشتغال ۳۱ درصدی مقرری‌بگیران بیمه بیکاری داشته است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff